Zdolności językowe to temat, który od lat jest podejmowany w wielu bardziej lub mniej akademickich dyskusjach. Ile to już razy słyszeliśmy z ust rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek, że ktoś „ma talent do języków”. Że jednemu łatwiej przychodzi przyswajanie gramatyki i nowych słówek, a drugi, choćby spędził nad tym trzy razy więcej czasu, nadal będzie miał problemy z podstawami. Takie przesłanie często tworzy przekonanie, że języki obce są zarezerwowane tylko dla utalentowanych.

rozmowa po angielsku

Owszem – prawdą jest, że istnieje coś takiego jak predyspozycje do nauki języków obcych. Są osoby, które posiadają takie zdolności i którym zdecydowanie łatwiej przychodzi przyswajanie angielskiego czy niemieckiego. Natomiast nie jest prawdą, że tylko tacy ludzie mogą nauczyć się w tych językach dobrze, a nawet bardzo dobrze porozumiewać. Chcesz dowiedzieć się o tym więcej? Zapraszamy do lektury!

Zdolności językowe – czy trzeba je posiadać, aby nauczyć się języka obcego?

Nie masz tak zwanego „talentu językowego”? Nic straconego! Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest tutaj odpowiednie podejście i ciężka praca. Być może musisz spędzić nad pewnymi zagadnieniami nieco więcej czasu, niż Twoi rówieśnicy, ale nasze doświadczenie udowadnia, że wcale nie przekreśla to Twojej szansy na skuteczne porozumiewanie się w języku obcym.

Gdyby bowiem tak było, drugi język znałby tylko niewielki procent populacji. Istnieje wiele przykładów znanych ludzi, którzy nie byli szczególnie utalentowani językowo, ale sytuacja zmusiła ich do przezwyciężenia swoich słabości, a oni skutecznie podjęli wyzwanie. Przykładem niech będą piłkarze – to sportowcy, których rozlicza się głównie z umiejętności prezentowanych na boisku. Jednak co by było, gdyby nie potrafili się ze swoimi partnerami i trenerem komunikować, choćby w stopniu podstawowym? Na nic zdałby się wtedy ich talent, skoro nie wykorzystywaliby go zgodnie ze taktyką drużyny.

Talent do języków obcych? Ważniejsze są odpowiednie metody i doświadczeni lektorzy!

Mamy dobrą informację – istnieją sposoby na to, by maksymalnie skrócić czas potrzebny na opanowanie języka – nawet przez osoby nieposiadające szczególnych predyspozycji w tym zakresie. Wiele zależy bowiem od zastosowanej metody nauczania oraz podejścia lektora, który jest w stanie możliwie jak najszybciej zdiagnozować potrzeby kursanta.

Szkoły języka angielskiego, takie, jak nasza, wychodzą z założenia, że tylko nowoczesne metody nauczania, oparte na praktycznej nauce języka, są w stanie zagwarantować zadowalające efekty. Potrafimy to robić, głównie dzięki odpowiedniej kadrze – nasi lektorzy posiadają wiele lat doświadczenia w zawodzie i uczyli już osoby o bardzo zróżnicowanych zdolnościach językowych.

Predyspozycje do nauki języków obcych nie są kluczowe – wybierz kurs dostosowany do swoich potrzeb

Możesz być pewien, że zajęcia w naszej szkole organizowane są w sposób uwzględniający indywidualne potrzeby każdego kursanta. Jeśli zdecydujesz się na angielski w grupie, to zapewnimy Ci warsztaty w małych, kilkuosobowych grupach lektorskich, dzięki czemu jesteśmy w stanie maksymalnie skupić się na Twoich potrzebach. W takiej sytuacji zdecydowanie wzrasta szansa na skuteczną naukę, bez względu na talent językowy słuchacza. Jeżeli natomiast wolisz naukę 1 na 1 z lektorem, to również dajemy taką możliwość – postaw w takim wypadku na indywidualny kurs angielskiego online.

Angielski Lublin w noProblem łączy skuteczność, przyjemną atmosferę, nietuzinkowe podejście i… wygodę! Dzięki temu, że oferujemy angielski online, naszym kursantem możesz zostać niezależnie od tego, w jakiej miejscowości mieszkasz. Wystarczy komputer, internet i można zacząć pracę nad swobodą językową. Nasi lektorzy są w tym bardzo pomocni – ich doświadczenie i wiedza pozwala nauczyć płynnie wypowiadać się i z łatwością formułować myśli nawet te osoby, których zdolności językowe nie są podstawowym atutem. Co istotne, angielski online dla dorosłych odbywa się u nas na różnych poziomach zaawansowania, dlatego z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Dodajmy, że w naszej ofercie dostępne są także różnorodne specjalistyczne kursy języka angielskiego, takie jak m.in. angielski biznesowy.

Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że talent do języków obcych nie jest warunkiem sine qua non, aby biegle władać językiem angielskim!

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *