Zdolności językowe a angielski

Ile to już razy słyszeliśmy z ust rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek, że ktoś „ma talent do języków”. Że jednemu łatwiej przychodzi przyswajanie gramatyki i nowych słówek, a drugi, choćby spędził nad tym trzy razy więcej czasu, nadal będzie miał problemy z podstawami. Takie przesłanie często tworzy przekonanie, że języki obce są zarezerwowane tylko dla utalentowanych.

rozmowa po angielsku

Owszem – prawdą jest, że istnieje coś takiego jak predyspozycje do nauki języków obcych. Istnieją osoby, które posiadają takie zdolności i którym zdecydowanie łatwiej przychodzi przyswajanie angielskiego czy niemieckiego. Natomiast nie jest prawdą, że tylko tacy ludzie mogą nauczyć się w tych językach dobrze, a nawet bardzo dobrze porozumiewać.

Nie masz talentu i predyspozycji?

Nie masz tak zwanego „talentu językowego”? Nic straconego! Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest tutaj odpowiednie podejście i ciężka praca. Być może musisz spędzić nad pewnymi zagadnieniami nieco więcej czasu, niż Twoi rówieśnicy, ale nasze doświadczenie udowadnia, że wcale nie przekreśla to Twojej szansy na skuteczne porozumiewanie się w języku obcym.

Gdyby bowiem tak było, drugi język znałby tylko niewielki procent populacji. Istnieje wiele przykładów znanych ludzi, którzy nie byli szczególnie utalentowani językowo, ale sytuacja zmusiła ich do przezwyciężenia swoich słabości, a oni skutecznie podjęli wyzwanie. Przykładem niech będą piłkarze – to sportowcy, których rozlicza się głównie z umiejętności prezentowanych na boisku. Jednak co by było, gdyby nie potrafili się ze swoimi partnerami i trenerem komunikować, choćby w stopniu podstawowym? Na nic zdałby się wtedy ich talent, skoro nie wykorzystywaliby go zgodnie ze strategią drużyny.

Odpowiednie metody i doświadczeni lektorzy

Mamy jednak dobrą informację – istnieją sposoby na to, by maksymalnie skrócić czas potrzebny na opanowanie języka – nawet przez osoby nieposiadające szczególnych predyspozycji w tym zakresie. Wiele zależy bowiem od zastosowanej metody nauczania oraz podejścia lektora, który jest w stanie możliwie jak najszybciej zdiagnozować potrzeby kursanta.

Szkoły językowe, takie, jak nasza, wychodzą z założenia, że tylko nowoczesne metody nauczania, oparte na praktycznej nauce języka, są w stanie zagwarantować zadowalające efekty. Potrafimy to robić, głównie dzięki doświadczonej kadrze nauczycielskiej – nasi lektorzy posiadają wiele lat doświadczenia w zawodzie i uczyli już osoby o bardzo zróżnicowanych zdolnościach językowych.

Dostosowany do potrzeb

Dzięki powyższemu możesz być pewien, że zajęcia w naszej szkole organizowane są w sposób uwzględniający indywidualne potrzeby każdego kursanta. Umowa z nami gwarantuje Ci małe, kilkuosobowe grupy lektorskie, dzięki czemu jesteśmy w stanie maksymalnie skupić się na Twoich potrzebach – tylko wówczas pojawia się szansa na skuteczną naukę, bez względu na predyspozycje osobiste ucznia. Jeśli jednak wolisz uczyć się z domu, możesz skorzystać z naszego kursu angielski online.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *