Język angielski nie bez powodu jest uważany za jeden z najpopularniejszych i najbardziej użytecznych języków obcych na świecie. Opanowanie go pozwala porozumieć się niemal w każdym zakątku globu. To uniwersalna droga komunikacji na gruncie towarzyskim i zawodowym w wielu różnych branżach, a także możliwość oglądania filmów bez lektora i czytanie nieprzetłumaczonych na rodzimy język książek.

Niektórzy uważają, że angielski dla początkujących – online lub stacjonarnie – jest zarezerwowany dla dzieci. To nieprawda, tym bardziej, że tradycyjna edukacja szkolna ma wiele minusów. Co warto wiedzieć o kursie internetowym dla dorosłych?

Nauka angielskiego od podstaw online – na czym się skupiamy?

Kurs angielskiego online dla początkujących dorosłych opiera się na skutecznych metodach, nowoczesnych pomocach dydaktycznych oraz autorskich programach nauczania. Wszystko to sprawia, że nauka jest efektywna i bezstresowa. Co ją wyróżnia?

Nastawienie na kreatywność i sprawność językową

Nauka angielskiego od podstaw online w szkole noProblem nie ma nic wspólnego z wkuwaniem listy słówek i zasad tworzenia struktur gramatycznych. Metoda skupia się na praktycznych umiejętnościach.

Nastawienie na kreatywność i sprawność językową

Nauka „myślenia po angielsku” w życiowych sytuacjach

Nieważne, jaka jest Twoja motywacja: wyjazd za granicę do pracy, podróże, chęć porozumienia się z obcokrajowcami – przyjęta metodologia gwarantuje, że będziesz w stanie swobodnie rozmawiać w różnych okolicznościach: rezerwując hotel czy umawiając się na wizytę u lekarza.

Nauka „myślenia po angielsku” w życiowych sytuacjach

Nastawienie na rozumienie słowa mówionego i prawidłową wymową

Szkoła noProblem dowodzi, że angielski online dla początkujących może być maksymalnie praktyczny. To nauka z lektorem oraz, na późniejszym etapie, z native speakerem, która pozwala wypracować płynną i poprawną wymowę, umożliwia rozumienie idiomów i stosowanie konstrukcji gramatycznych.

Nastawienie na rozumienie słowa mówionego i prawidłową wymową

Angażujące i dostosowane do możliwości grupy materiały

Na zajęciach wykorzystujemy autorskie materiały, specjalnie wyselekcjonowane i dobrane do specyfiki grupy pod kątem poziomu zaawansowania, tematyki oraz potrzeb. Charakteryzują się wysoką skutecznością oraz atrakcyjnością.

Angażujące i dostosowane do możliwości grupy materiały

Wygodna platforma

Kurs angielskiego dla początkujących odbywa się w noProblem za pośrednictwem platformy dopasowanej do przyjętych metod nauczania. W odróżnieniu od często stosowanych przez szkoły językowe aplikacji przeznaczonych do prowadzenia wideokonferencji, pozwala ona na swobodną komunikację, rozwiązywanie zadań przez uczestników i wyjaśnienie trudniejszych zagadnień przez lektora z pomocą tablicy interaktywnej.

Wygodna platforma

Jak widać, innowacyjnych rozwiązań i korzyści jest wiele. Dzięki nim nauka staje się przyjemniejsza i bardziej skuteczna.

Kurs angielskiego online dla początkujących – dla kogo?

Angielski dla początkujących online to bardzo wygodne i skuteczne rozwiązanie w wielu przypadkach.

Przyda Ci się szczególnie, gdy:

  • należysz do osób, które nigdy nie uczyły się angielskiego, ale chcesz zacząć,
  • kiedyś uczyłeś się angielskiego, ale pamiętasz z niego niewiele,
  • potrzebujesz odświeżyć znajomość języka, ponieważ będziesz używać go w komunikacji w pracy,
  • chcesz poznać podstawy przed wyjazdem,
  • masz za granicą rodzinę, na przykład wnuki lub szwagra, i chcesz rozmawiać z nimi bezpośrednio,
  • rozmawiasz po angielsku na poziomie podstawowym, ale często brakuje Ci słów, zastanawiasz się nad gramatyką, a samo mówienie mocno Cię stresuje.
angielski dla osób początkujących

Nauka angielskiego od podstaw online możliwa jest bez względu na wiek. Szkoła noProblem specjalizuje się w kursach dla dorosłych, zadając kłam tezie, że skuteczna nauka angielskiego od podstaw jest domeną ludzi młodszych. Badania pokazują, że dynamika nauki u osób starszych może różnić się od dynamiki innych grup wiekowych, wynika to z faktu przenoszenia struktur gramatycznych z języka ojczystego na obcy oraz większej refleksyjności.

Angielski online dla początkujących – co zawiera?

Jak wygląda angielski online dla początkujących w szkole noProblem? To małe grupy złożone maksymalnie z 5 osób, warsztatowe metody pracy i przyjazna atmosfera.

Podstawowy cykl obejmuje zajęcia trzy razy w tygodniu, po 70 minut.

Do zajęć wykorzystywana jest profesjonalna platforma e-learningowa, o której wspominaliśmy wcześniej. Pozwala ona widzieć i słyszeć nie tylko lektora, ale również pozostałych słuchaczy.

Uczestnik zajęć, podobnie jak prowadzący, może korzystać z wirtualnej tablicy, rozwiązując znajdujące się na niej zadania.

Platforma e-learningowa do nauki angielskiego online
Nauka angielskiego w systemie online

Angielski w szkole noProblem to duża swoboda i dostosowanie do indywidualnego tempa pracy.

W razie potrzeby, chcąc dodatkowo powtórzyć materiał, możesz powracać do zajęć zarejestrowanych wcześniej.

Słuchacze mają również dostęp do dodatkowych ćwiczeń uzupełniających, z których można korzystać z dowolnego miejsca na świecie o dowolnej porze.

Elastyczne podejście i orientacja na potrzeby ucznia – te dwie kwestie przyświecają kursowi od samego początku.

Każda współpraca poprzedzona jest rozmową na temat oczekiwań i priorytetów. Na tej podstawie dobierany jest plan działania.

Naprzemienna nauka z lektorami polsko- i obcojęzycznym umożliwia poznanie różnych punktów widzenia i czerpanie z bardzo szerokich zasobów wiedzy.

Za każdym razem są to umiejętności praktyczne, nastawione na skuteczną komunikację.

Angielski dla początkujących online – czy może być za darmo?

Czy skuteczny angielski dla początkujących online za darmo jest możliwy? W tym przypadku odpowiedź jest, niestety, negatywna. Koszty związane są ze stworzeniem przemyślanego programu nauczania i angażujących, nieustannie aktualizowanych materiałów.

Cały kurs w szkole noProblem dostosowywany jest do oczekiwań i potrzeb uczestników, co odróżnia go od gratisowych lekcji prezentujących zwykle bardzo ograniczoną tematykę. Zyskujesz także merytoryczne wsparcie wykwalifikowanych lektorów.