Solidny angielski w Lublinie 1Co znaczy „solidny angielski”? Lublin ma bogatą ofertę kursów angielskiego, a wiele szkół używa tego właśnie określenia, pragnąc zachęcić potencjalnych słuchaczy. Z drugiej strony, „solidny angielski” to nie tylko część zgrabnego sloganu reklamowego szkoły języka angielskiego, ale też skrót oczekiwań samych zainteresowanych uczestnictwem w kursie języka angielskiego. Słowo „solidny” kojarzy się z kompetencją, gruntowną znajomością języka. Synonimami, w kontekście edukacji, są przymiotniki takie jak: dogłębny, kompleksowy, niepowierzchowny. Wysyłając komunikat „nauczymy angielskiego solidnie”, „gwarantujemy ci solidny angielski” mówimy jednocześnie: „nauka w naszej szkole sprawi, że nie poprzestaniesz na minimum, poszerzą się twoje zdolności komunikacyjne, opanujesz język w stopniu perfekcyjnym”.
Pokrywa się to z oczekiwaniami i założeniami ambitnych słuchaczy, ponieważ na kursy organizowane w szkołach angielskiego zapisujemy się właśnie po to, by zrobić postęp i czuć się pewnie w sytuacjach, gdy trzeba posługiwać się angielskim biegle. Język angielski jest wszechobecny w mediach i kulturze. Słuchanie anglojęzycznych piosenek, oglądanie amerykańskich filmów czy seriali, korzystanie z międzynarodowych portali społecznościowych pozwala poznać nam angielski pobieżnie, ale kurs ma inne zadanie – ma uczynić nas kompetentnymi.

Jest to niemałe wyzwanie zarówno dla nauczycieli, jak i dla kursantów. Wykwalifikowana kadra ma za zadanie przygotować i poprowadzić zajęcia w interesujący sposób, angażując i motywując uczniów, przedstawić im najbardziej skomplikowane zagadnienia językowe w przystępny sposób i sprawić, że kursanci nie tylko poznają (a z czasem doskonale opanują) zasady gramatyki i słownictwo, ale też nabędą swobodę niezbędną w sprawnej komunikacji.

Jednak nie cała odpowiedzialność spoczywa na trenerach. Uczniowie powinni wykazywać się motywacją, zaangażowaniem. Ważna jest także systematyczność. Jeżeli nie będziemy solidnie pracować, nasz angielski nie będzie solidny, a jedynie przeciętny, powierzchowny.

Gdzie warto zapisać się na zajęcia, by móc poszczycić się solidnym angielskim? Lublin to miasto pełne szkół językowych, ale niektóre wyróżniają się na tle innych. Wśród nich jest No Problem.

Szkoła angielskiego No Problem nie obiecuje cudów i nie gwarantuje sukcesu – bo bez pracy i motywacji do działania nigdy nie ma efektów – ale dostarcza wszelkich możliwych środków, dzięki którym sukces (czyli perfekcyjna znajomość języka) jest na wyciągnięcie ręki.

Droga do pożądanego efektu zaczyna się od pierwszego kroku, czyli spotkania ”zapoznawczego”. Ma ono na celu poznanie przyszłego kursanta, jego oczekiwań, stopnia znajomości języka. Już tutaj daje się zauważyć indywidualne podejście. Następnie przygotowywany jest indywidualny plan nauki.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, maksymalnie czteroosobowych, a tempo pracy jest starannie przemyślane. Spotkania mają formę warsztatów. Nie są to suche wykłady, ale zajęcia oparte na programach autorskich, prowadzone przez sprawdzoną kadrę i ludzi z polotem.
Warto się zastanowić, co sprawia, że słuchacze nie są zadowoleni z wybranych szkół angielskiego i pomimo wielu miesięcy czy kilku lat nauki nadal mają problem z ujarzmieniem języka.

Spore znaczenie ma fakt, że nie wszyscy odnajdują się w dużych grupach (dlatego m.in. NO PROBLEM stawia na pracę w kameralnym, kilkuosobowym gronie). Przy kilkunastu obcych osobach nie każdy ma ochotę czy śmiałość przyznać, że coś sprawia mu trudność, czegoś nie zrozumiał lub jakiś szczegół mu umknął. Czasami wynika to z obawy przed ośmieszeniem lub surową oceną. To rodzi stres, który w wielu przypadkach działa demotywująco. Jak wiadomo, bez motywacji trudno osiągnąć cokolwiek.

Gdy czas zajęć jest ograniczony, a grupa liczna, nie zawsze możliwe jest zaangażowanie wszystkich słuchaczy w realizowane ćwiczenia. To sprawia, że część się nudzi, a część sobie odpuszcza. Na szczęście istnieją szkoły, w których nie ma takiego problemu. Pracując w małych grupach nauczyciel może wszystkim poświęcić odpowiednio dużo uwagi, łatwiej mu poznać każdego kursanta, jego mocne i słabe strony. To z kolei umożliwia intensywną i skuteczną pracę nad solidnym angielskim. W Lublinie można znaleźć szkołę angielskiego, gdzie założenia nauczycieli spotykają się z oczekiwaniami uczniów, a gruntowna znajomość języka wychodzi ze strefy niespełnionych ambicji i staje się rzeczywistością. Jeżeli chcesz, by jednym z Twoich atutów był solidny angielski – no problem!

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *