Doskonalenie języka angielskiego w Lublinie 1

Większość z nas poznaje w szkołach podstawy języka angielskiego. Lublin szczyci się nie tylko znakomitymi uczelniami wyższymi, ale i imponującym wyborem szkół angielskiego, gdzie możemy poznać znacznie więcej niż podstawy, a chyba nie warto poprzestawać na niezbędnym minimum ?

Zatem, gdzie na angielski w Lublinie? Przed takim wyborem staje każdy, kto chce obcować z językiem, a znajomi nie polecili mu konkretnej szkoły. Zanim jednak wybierzemy szkołę najbardziej odpowiadającą naszym oczekiwaniom, powinniśmy zastanowić się jaki jest główny cel naszej nauki. Zapisanie się na kurs to, zwłaszcza po opłaceniu czesnego, pewien rodzaj zobowiązania. Nie wobec szkoły angielskiego, ale wobec nas samych – przecież to właśnie sobie obiecujemy sobie, że zrobimy postęp. Decyzja powinna być zatem przemyślana, a cel sprecyzowany.

Nie ulega wątpliwości, że nie tyle biegła znajomość angielskiego, co zdobyte certyfikaty językowe doskonale prezentują się na liście naszych mocnych stron, przedstawionej w rozsyłanych do potencjalnych pracodawców cv. Egzaminy to bardzo skuteczna motywacja do nauki. Wielu kursantów potwierdza, że uczęszczanie na kurs w szkole angielskiego przed egzaminami – maturalnymi, zawodowymi czy potwierdzającymi kompetencje językowe – skutecznie redukuje poziom stresu i pozwala nabrać pewności siebie. To z kolei wpływa na same wyniki egzaminów.

Perspektywa awansu to równie dobra motywacja. W Lublinie powstało w ostatnich latach wiele prężnie rozwijających się firm i korporacji, dających pracownikom szanse rozwoju kariery. Lepsze stanowisko w firmie wymaga często dodatkowych kwalifikacji. Znajomość języka obcego, zwłaszcza wszechpanującego angielskiego, to ogromny plus. Angielski w biznesie (Business English) to trochę co innego niż realizowana w liceach czy na uczelniach podstawa programowa. Istnieją specjalne kursy dla ambitnych ludzi biznesu chcących poznać lepiej język angielski. Lublin ma i dla nich bogatą ofertę!

W nowoczesnych szkołach języka angielskiego bez problemu odnajdą się także ci, dla których języki obce to hobby. Zyskają oni możliwość poszerzenia swoich kompetencji językowych, poznają nie tylko „szkolny” angielski, ale i prawdziwą mowę mieszkańców Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Ich słownictwo wzbogaci się o wyrażenia potoczne, zazwyczaj kompletnie niezrozumiałe dla przyjezdnych. Nauczą się rozpoznawać akcenty i być może w przyszłości wprawią w osłupienie rodowitego Brytyjczyka czy Amerykanina.

Są też tacy, którym zależy na bliższym poznaniu kultury krajów anglojęzycznych. Oczywiście i z myślą o nich przygotowywane są programy kursów językowych. Praca z kursantami zainteresowanymi kulturą amerykańską czy brytyjską to wyzwanie, ale i cenne doświadczenie dla native speakerów.

Zajęcia z native speakerami pozwalają na doskonalenie znajomości języka angielskiego, jak również stwarzają okazję do zdobycia wiedzy o krajach pochodzenia lektorów – historii, społeczeństwie, panujących tam zwyczajach, tradycjach (na przykład świątecznych). Zarówno poznanie potocznego angielskiego, jak i posiadanie wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych ułatwiają nawiązywanie kontaktu z przybywającymi do Lublina obcokrajowcami, m.in. ze brytyjskimi studentami przyjeżdżającymi tu w ramach programu ERASMUS.

Niektórzy przez lata zadowalali się pobieżną znajomością angielskiego i do podszkolenia języka zmotywowała ich dopiero śmiała idea emigracji. Dla słuchaczy planujących stały wyjazd do kraju anglojęzycznego najważniejsza jest komunikacja. Oczywiście, dobrze znać podstawowe struktury gramatyczne, ale umiejętność swobodnego porozumiewania się w języku angielskim to priorytet dla przyszłych emigrantów. Wiele szkół angielskiego proponuje nauczanie metodą komunikacyjną, której celem jest właśnie poszerzenie kompetencji komunikacyjnych. Niewiele natomiast potrafi nauczyć podstawowych nawyków językowych w 10 miesięcy.

 

Gdy mamy sprecyzowane cele, założenia i oczekiwania, o wiele łatwiej wybrać nam szkołę językową. Każda bowiem jest nieco inna (dzięki temu każda ma szansę zostać zauważona), a lokalizacja nie jest jedynym, co różni poszczególne szkoły. Inne są proponowane metody nauczania, inni są nauczyciele, inne grupy docelowe. Każdemu, kto przyjeżdża do naszego miasta, by doskonalić język angielski, Lublin może wydać się idealnym miejscem. Nie bez powodu. Miasto stawia na rozwój, a trudno sobie wyobrazić rozwój bez języków obcych. Język angielski to w Lublinie i całej Polsce podstawa dobrego wykształcenia oraz klucz otwierający furtkę do Europy.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *