Jeśli czytasz ten tekst, to najprawdopodobniej uznałeś, że Twoje umiejętności językowe wciąż są na niezadowalającym poziomie.

Milcząco przyjmujemy, że najlepszy czas na naukę języka dla początkujących to wczesne dzieciństwo – stąd boom na przedszkola językowe.

Jeszcze nastolatkom przypisuje się wielką plastyczność mózgu i łatwość przyswajania języków obcych, dorosłych zaś spycha się na margines, uznając, że „w pewnym wieku” jest już za późno na naukę języka obcego od podstaw.

Co oznacza „pewien wiek”? Tego nikt nie odważy się precyzować, choć z perspektywy nastolatka może chodzić nawet o osobę w wieku lat trzydziestu. Wszelkim stereotypom dotyczącym „najodpowiedniejszego wieku” do rozpoczęcia nauki języka angielskiego od podstaw mówimy nie! Nie ma „najodpowiedniejszego wieku”. Każdy jest dobry, żeby zapisać się na angielski dla początkujących.

Możesz dołączyć do nas w każdej chwili.
Zadzwoń lub napisz. Już dziś.

Nauka angielskiego od podstaw – czyli od czego?

Wbrew pozorom nauka języka angielskiego od podstaw w wieku dojrzałym wcale nie jest trudniejsza niż wieku lat kilku czy kilkunastu. Paradoksalnie, może być nawet łatwiejsza.

W naszej praktyce często spotykamy się z młodymi ludźmi, którzy wprawdzie kiepsko wypowiadają się po angielsku i niewiele rozumieją z języka mówionego czy pisanego, ale już mają jakieś nawyki językowe – choćby wyniesione z kiepsko prowadzonych zajęć szkolnych – które trzeba po prostu usunąć.

Tymczasem angielski od podstaw dla dorosłych to najczęściej zajęcia dla ludzi, którzy mają bardzo silną motywację wewnętrzną: chcą się uczyć, żeby zwiedzać świat, znaleźć lepszą pracę, albo nawiązać bliższe relacje z wnukami, które wychowują się za granicami kraju. To nie wiek przesądza o tym, że nauka angielskiego dla początkujących jest łatwiejsza bądź trudniejsza, a właśnie motywacja.

Nauka angielskiego dla początkujących – czyli dla kogo?

 1. Około 75% naszych słuchaczy to osoby, które ukończyły 30 lat.
 2. Około 90% naszych słuchaczy rozpoczęło naukę w NoProblem, twierdząc, że brakuje im słów zastanawiają się zbyt długo nad wyborem czasów gramatycznych, a sytuacje, w których muszą się dogadać, są dla nich za bardzo stresujące.
 3. Około 90% naszych słuchaczy było zdania, że ma zerowe zdolności językowe.
 4. Około 20% naszych słuchaczy nigdy nie uczyło się języka angielskiego.

Czy to możliwe, żeby n i g d y nie uczyć się angielskiego? Oczywiście! Nie zapominajmy, że język angielski jako obowiązkowy język w szkołach publicznych pojawił się stosunkowo niedawno. W przypadku obecnych czterdziesto- i czterdziestokilkulatków był to schyłek kariery szkolnej. Nauczyciele nie dysponowali wtedy nowoczesnymi metodami i materiałami dydaktycznymi. Ten „angielski dla początkujących” to była prawdziwa szkoła językowego przetrwania.

Początkującym można więc być bez względu na wiek. A o tym, czy uda nam się nauczyć języka decyduje coś więcej, niż „zdolności językowe” – których istnienia oczywiście nie kwestionujemy, bo znamy badania dotyczące struktur w mózgu powiązanych z nauką języków – ale też na które mamy swoje sposoby.

Możesz dołączyć do nas w każdej chwili.
Zadzwoń lub napisz. Już dziś.

Nauka angielskiego od podstaw w oparciu o autorskie programy nauczania i nowatorskie metody

Nigdy nie proponowalibyśmy naszym potencjalnym słuchaczom kursu angielskiego dla początkujących, gdyby te początki wiązały się z jakimikolwiek nieprzyjemnościami.

Nie obawiaj się: nie będziesz korzystał ze standardowej książki, nie zasypiemy cię kserówkami pełnymi ćwiczeń do mechanicznego wypełniania.

Opracowaliśmy autorskie programy nauczania i naszą własną metodę pracy ze słuchaczami, dzięki której:

 1. zrozumiesz jak działa język, poznasz mechanizm tworzenia słów, budowania zdań i całych struktur gramatycznych – bez kucia na pamięć, za to z wykorzystaniem twojej naturalnej kreatywności oraz inteligencji językowej
 2. nauczysz się „myśleć po angielsku” i radzić sobie w sytuacjach życiowych, w których brakuje ci słów

Nasz program jest efektem ponad dziewiętnastoletnich doświadczeń lektorskich, zdobywanych w prywatnych szkołach językowych w kraju i za granicą. Uczymy języka tak, jak sami chcielibyśmy być uczeni.

Nauka angielskiego od podstaw nie musi być trudna i nieprzyjemna!

Nasza nowatorska metoda nauczania sprawia, że język angielski dla początkujących nie jest trudny dla dorosłych, którzy często czują się zawstydzeni brakiem kompetencji językowych niezbędnych na rynku pracy.

Łatwość, z jaką przyswajają sobie słownictwo oraz gramatykę sprawia, że w obu grupach słuchaczy poziom motywacji i zaangażowania szybko i gwałtownie rośnie. To najlepszy prognostyk na przyszłość – wszak po kursie podstawowym przychodzi pora na kursy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, często także kursy specjalistyczne.

Nasza metoda to gwarancja szybkich i trwałych efektów u wszystkich naszych słuchaczy bez względu na wiek.

Masz pytania? Wątpliwości?
Zapytaj nas – no Problem!

Regularny kurs języka angielskiego od podstaw

W noProblem stawiamy na bardzo małe grupy (4-5 osób), kursy indywidualne i warsztatowe metody pracy. Regularny kurs angielskiego dla początkujących to 70 minut nauki trzy razy w tygodniu.

Dbamy o to, żeby podczas zajęć wszyscy kursanci zrozumieli całość materiału i utrwalili zdobytą wiedzę. Dzięki temu efekty naszej wspólnej pracy szybko są widoczne, a zdobywane umiejętności przekładają się na językową pewność siebie oraz dają asumpt do dalszej intensywnej pracy.

Angielski dla początkujących Lublin

Choć pracujemy w oparciu o autorskie programy nauczania, wykorzystując nowatorskie metody, nie twierdzimy, że wiemy lepiej od naszych potencjalnych kursantów, jak zapanować ich pobyt w noProblem. Dlatego jeśli zdecydujesz się na współpracę właśnie z nami, najpierw porozmawiamy o Twoich potrzebach językowych, a potem dobierzemy optymalny dla ciebie plan działania. Omówimy twoje priorytety, a potem zaproponujemy rozwiązania.

Nauka angielskiego dla początkujących to ten etap nauki, który musi być szczególnie starannie przemyślany. To właśnie teraz decydują się losy naszych kursantów, którzy, w zależności od uzyskanych efektów, skłonni będą do podjęcia kolejnych wyzwań czyli kursów dla zaawansowanych.

Zobacz kto u nas był
I jak ocenił naszą szkołę języka angielskiego!

Lubelska szkoła noProblem to idealny wybór dla osób, które chcą opanować język szybko i od podstaw. Nasz sposób pracy z osobami początkującymi jest całkowicie unikatowy. Jeśli chcesz przełamać barierę językową, umiejętnie stosować angielskie słówka i zwroty bez obaw, że nagle wszystko wywietrzeje ci z głowy, zapisz się na angielski dla początkujących dorosłych.

Z badań wynika, że osoby dorosłe uczą się nieco wolniej (choć niemniej efektywnie!), ale nie dlatego, że są za stare na podejmowanie językowych wyzwań, tylko z tej prostej przyczyny, że często przenoszą elementy ojczystego systemu językowego do systemu języka obcego2 oraz dłużej zastanawiają się nad odpowiedziami, bo są… dorosłe i bardziej refleksyjne. Ale czy to wada?

Masz pytania? Wątpliwości?
Zapytaj nas – no Problem!

WARSZTATY
kurs w grupie

intensywna nauka mówienia i słuchania

18,65 PLN/ godzina (45minut)

155 godzin w 9 miesięcy

 • ✓ 155 godzin warsztatów w 9 miesięcy
 • ✓ nauka: szybkiego formułowania zdań ze zrozumieniem
 • ✓ nauka: poprawnego formułowania zdań
 • ✓ nauka: najczęściej używanych słów i zwrotów
 • ✓ nauka: poprawnej angielskiej wymowy
 • ✓ nauka: akcentowania
 • ✓ nauka prowadzi do faktycznego zrozumienia mechanizmów j. angielskiego
 • ✓ wielkość grup: max 4 osoby
 • ✓ ilość spotkań: 100 (155 godzin)
 • ✓ długość spotkania: 70 min
 • ✓ częstotliwość spotkań: 3/tydz
 • ✓ materiały autorskie: w cenie
Skontaktuj się z nami

SOLO
kurs indywidualny

negocjuj długość zajęć

negocjuj ilość godz szkolenia

 • ✓ negocjuj długość zajęć
 • ✓ negocjuj ilość godzin szkolenia
 • ✓ format: indywidualny
 • ✓ szkolenie: dostosowane do charakterystyki Twojej pracy
 • ✓ ilość spotkań: uzależniona od celu
 • ✓ częstotliwość spotkań: uzależniona od celu
 • ✓ długość spotkania: 60 minut
 • ✓ materiały autorskie: w cenie
 • ✓ spotkania: w naszej lub Twojej siedzibie
 • ✓ język: business / general / techniczny
Zapisz się

WARSZTATY BIZNES

21,95 PLN/ godzina (45minut)

155 godzin w 9 miesięcy

 • ✓ godzina (45 min)
 • ✓ 155 godzin w 9 miesięcy
 • ✓ prowadzą: tylko doświadczeni lektorzy Business English
 • ✓ szkolenie rozszerzone o: elementy języka ogólnego
 • ✓ materiały szkoleniowe: dostosowane do specyfiki branży
 • ✓ szkolenie skoncentrowane na: umiejętności mówienia i rozumienia
 • ✓ szkolenie skoncentrowane na: pokonywaniu blokady językowej
 • ✓ szkolenie zawiera: strategie skutecznej komunikacji
 • ✓ szkolenie zawiera: strategie formułowania zdań w j.angielskim
 • ✓ szkolenie zawiera: strategie szybkiego doboru słownictwa
 • ✓ szkolenie zawiera: strategie poprawnej wymowy
 • ✓ szkolenie rozszerzalne o: komponent e-learning
 • ✓ wielkość grup: max 4 osoby
 • ✓ ilość spotkań cyklu: 100 (155 godzin)
Skontaktuj się z nami