Korepetycje z języka angielskiego

Korepetycje, zajęcia indywidualne angielski dla dorosłych w No Problem
Korepetycje, zajęcia indywidualne angielski dla dorosłych w No Problem

Decyzja podjęta, zdecydowałeś się na korepetycje z języka angielskiego. Lublin oferuje kilka wariantów: korepetycje klasyczne, angielski indywidualnie (zajęcia indywidualne) lub kursy grupowe w jednej ze szkół językowych. Każdy z nas ma inne predyspozycje i oczekiwania.

Nie ma uniwersalnej rady dla uczących się języka angielskiego, trudno też jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co lepsze – korepetycje szkolne w domowym zaciszu, zajęcia indywidualne dostosowane konkretnie do naszych oczekiwań czy grupowe spotkania w szkole angielskiego.
Znam osoby, które czują się onieśmielone podczas nauki w grupach w szkole językowej. Ćwicząc wymowę, omawiając wyniki testów czy samodzielnie konstruując wypowiedzi przed całą grupą są po prostu bardziej skrępowani i zdarza się, że szybko tracą motywację, a nawet rezygnują – jest to częste zjawisko zwłaszcza wśród tych, którzy lubią być najlepsi.

Znam to uczucie. Tym, którzy nie są zwolennikami nauki w szkołach angielskiego, niejednokrotnie są zdania, że indywidualne zajęcia są o wiele skuteczniejsze, a lektor będzie miał do nich bardziej indywidualne podejście.
Korepetycje i zajęcia mają bez wątpienia szereg zalet. Podobnie jest w przypadku kursów. To, co jednych onieśmiela, innych motywuje. Osobiście zasmakowałam jednego, drugiego I trzeciego rozwiązania, dostrzegając ich plusy.

Język angielski w Lublinie – korepetycje czy kurs?

Nie można stwierdzić, że korepetycje zawsze są lepszym wyborem niż zajęcia w szkole języka angielskiego. Ilu słuchaczy, tyle opinii, a w każdej z nich odrobina obiektywizmu i całkowicie subiektywnych spostrzeżeń. „Moim zdaniem najważniejsze to wiedzieć, czego tak naprawdę oczekujemy – czy mają to być zajęcia przygotowujące do matury lub innego egzaminu, chęć doskonalenia zdobytych już umiejętności, czy produktywny sposób spędzenia wolnego czasu.

Być może chodzi o poznawanie nowych ludzi i łączenie przyjemnego z pożytecznym?’ – sugeruje Marta, manager projektów artystycznych – 'Ja akurat nie miałam szczęścia do korepetytorów. Jak się okazywało, nie wszyscy mieli doświadczenie i dyplom z anglistyki. Zaczęłam więc szukać niedrogiej, ale skutecznej szkoły. Znalazłam w samym centrum biznesowym Lublina, to szkoła No Problem.”
W gazetach czy na poświęconych edukacji stronach internetowych, bez trudu można trafić na ogłoszenia zamieszczane przez osoby gotowe do udzielania nam dodatkowych lekcji języka angielskiego. Znajdziemy wśród nich zarówno dyplomowanych nauczycieli, jak i studentów. Trudno jednak od razu ocenić ich kompetencje. Wszystko wychodzi w praniu. Zapisując się na kurs w szkole angielskiego mamy stuprocentową pewność, że zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy, a może nawet zyskamy możliwość nauki z native speakerami.

Uważa się, że wielkim plusem korepetycji i zajęć indywidualnych jest podejście lektora. Pierwsze spotkanie ma zazwyczaj charakter zapoznawczy i organizacyjny. Pozwala przełamać barierę, poznać oczekiwania i proponowane metody nauki. Wiele aspektów wspólnej pracy podlega negocjacjom. W przypadku szkół językowych nie panuje takie przekonanie, tymczasem nowoczesne szkoły potrafią swoich kursantów pozytywnie zaskoczyć.

’Lubiłam zajęcia sam na sam z moją korepetytorką. Kiedy nie mogłyśmy dalej współpracować, postanowiłam zaryzykować i zapisać się na zajęcia w szkole. Na początku obawiałam się, że będzie to przypominało lekcje w prawdziwej szkole, ale to zupełnie co innego! Grupy są małe. Poza tym to nieprawda, że tylko korepetycje gwarantują indywidualne podejście. Nasz trener każdemu poświęcał tyle samo uwagi, każdy czuł się zauważony. Był czas na indywidualne nagradzanie i pracę nad tym, co sprawiało trudność.

Zawsze, jeśli istniała taka potrzeba, można było zostać parę minut po zajęciach i skonsultować się z trenerem. Dla mnie rewelacja.’ – wspomina Paulina, farmaceutka myśląca o wyjeździe na stałe do Anglii – 'Skuteczność była moim priorytetem’ – dodaje – 'Chcę poznać angielski na tyle dobrze, by móc wykonywać swój zawód na Wyspach. Spodobało mi się, gdy po pierwszym spotkaniu w szkole językowej przedstawiono specjalnie dla mnie przygotowany plan działań. Genialna opcja. I całkiem ekonomiczna!’

Zaletą korepetycji jest elastyczność i oszczędność czasu.

Często nauczyciel dojeżdża do ucznia. W takim dwuosobowym układzie łatwo dobrać odpowiedni dzień i godzinę spotkania, a grafik może być ruchomy i dopasowany do okoliczności. Nie znaczy to jednak, że szkoły językowe nie są elastyczne. W wielu przypadkach, jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy wziąć udziału w zajęciach, szkoła umożliwia nam dołączenie do innej grupy lub otrzymanie materiałów, które pomogą nadrobić zaległości. Lektor zawsze znajdzie dla nas czas. Nowoczesne szkoły angielskiego wychodzą naprzeciw potrzebom swoich kursantów. Z drugiej strony, stały grafik może korzystnie wpłynąć na naszą organizację czasu i sprzyja samodyscyplinie.
’Długo byłam na urlopie macierzyńskim, ale pora znów pomyśleć o karierze’ – zwierza się Anita, specjalistka od reklamy – 'Angielski jest mi potrzebny, nie na poziomie zadowalającym, ale bardzo wysokim. Zastanawiałam się, czy możliwe jest połączenie pracy, opieki nad synem i uczęszczania na zajęcia angielskiego.

Okazuje się, że wszystko jest do zrobienia. Znalazłam taki kurs, który został zaprojektowany z myślą o ludziach pracujących, a nawet bardzo zajętych, którym czasami może coś wyskoczyć, jak to w życiu. Zero stresu, za to jakie efekty nauki! Cieszę się, że poziom szkół językowych w Lublinie jest tak wysoki. Wiem już, że korepetycje nie są jedynym rozwiązaniem, łączącym skuteczność, elastyczność i indywidualne podejście’.

Istnieje wiele sposobów doskonalenia języka angielskiego w Lublinie.

Korepetycje, zajęcia indywidualne czy kursy – wybór jest imponujący. Każdy może znaleźć rozwiązanie najlepsze dla siebie, czasami metodą prób i błędów. Okazuje się, że nowoczesne szkoły językowe mają wszystkie zalety przypisywane korepetycjom i zajęciom indywidualnych .

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *