Jak zainteresować młodzież językiem angielskim?

Młody człowiek ma w sobie naturalną ciekawość świata. Jeśli pewnego dnia odkryje, że bohaterowie jego ulubionego serialu mówią „dziwnym językiem” – bo akurat wcisnęliśmy zły link na Youtube – to doskonała okazja, żeby zainteresować go językiem angielskim. Jednak samo zainteresowanie nie wystarczy – trzeba iść za ciosem i posłać dziecko na lekcje angielskiego dla dzieci.

Masz problem? NoProblem – pomożemy ci zachęcić opornego nastolatka do nauki języka angielskiego. Dobierzemy metody, środki i techniki nauczania tak, żeby czerpał z nauki jak najwięcej i jednocześnie doskonale się bawił. Lekcje angielskiego dla nastolatków traktujemy jak wyzwanie!

Kursy i szkolenia – jak je dobrać?

My oferujemy wsparcie, ale to ty musisz wiedzieć jak rodzaj kursu będzie najlepszy dla twojego syna czy córki. To ty wiesz, czy młody człowiek najlepiej uczy się podczas klasycznego kursu czy podczas oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej. Czy dobrym środkiem do celu są gry komputerowe, czy rozmowy z rówieśnikami na co dzień mówiącymi po angielsku. A może wszystkie wspomniane rodzaje aktywności.

Im dziecko starsze, tym bardziej skupić należy się na pracy regularnej i rytmicznej. Przedszkolaki mogą przez cały dzień być zanurzone w angielskich piosenkach i wierszykach. Młodzież potrzebuje nauki wspomagającej edukację szkolną – w szkole nie zawsze jest czas, by pochylić się nad każdym, kto nie nadążą za grupą, stąd wszechobecne korepetycje.

Metody nauki i wielkość grup

Wśród najpopularniejszych metod nauczania stworzonych z myślą o dzieciach wyróżnia się :- metodę Helen Doron, Musical Babies, metodę Talking Kids, uznawaną za wariację metody Callana oraz metodę Berlitza, opartą głównie na konwersacji. Nastolatek nie potrzebuje już tak specyficznych zabiegów – jego mózg pracuje na wysokich obrotach prawie jak u zmotywowanej osoby dorosłej.

Wielkość grup w każdej z metod jest inna. W Szkole Języka Angielskiego NoProblem wszystko ustalane jest indywidualnie. Pracujemy w oparciu o autorskie programy w jak najmniejszych grupach bądź indywidualnie. Prowadzimy również kursy angielski online. Skory do współpracy nastolatek na pewno odnajdzie się w naszym systemie prowadzenia zajęć.

Nowe technologie – gry i internet

Wychodzimy też z założenia, że rozwój nowych technologii doskonale wpisuje się w naszą koncepcję uczenia się języka na każdym kroku. Zamiast denerwować się, że młody człowiek spędza za dużo czasu przed komputerem, pokaż mu, że jest to doskonałe narzędzie do nauki angielskiego. Filmy, seriale, gry komputerowe, a w końcu media społecznościowe to nauka żywego języka.

Bądź podstępny: pozwalaj na dłuższe posiadówki przed komputerem, pod warunkiem, że młody człowiek część czasu wykorzysta na oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej albo zabawę na którejś z platform edukacyjnych. Nowe technologie to doskonałe wsparcie twych niecnych zamiarów – czyli zastąpienia zabawy nauką. A może zabawa i nauka stają się w ten sposób tożsame?

Czym wcześniej tym lepiej!

Nie bez powodu mówi się, że im wcześniej dziecko zacznie się uczyć języka obcego, tym większe szanse, że będzie mówiło płynnie, bezbłędnie i bez oporów. Dzieci uczące się od przedszkola często osiągają efekty porównywalne do rówieśników wychowywanych w rodzinach dwujęzycznych.

Nauka artykulacji trudnych dźwięków przychodzi łatwiej, kiedy się ma kilka czy kilkanaście lat niż kilkadziesiąt. Młodzież chłonie język wszystkimi zmysłami, po prostu zanurza się w języku angielskim w zupełnie naturalny sposób i trzeba to maksymalnie wykorzystać.

Język angielski – lepszy start w życiu

Im szybciej nastolatek opanuje się język angielski, tym szersze życiowe perspektywy. Szkolne wymiany, stypendia, potem programy studenckie a w końcu dobra praca. Czy nie tego chciałbyś dla swojego dziecka? Żeby świat stał przed nim otworem? Od kiedy uczyć dziecko angielskiego? Od zaraz!

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *