Wielu rodziców zastanawia się w pewnym momencie, jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego. Młody człowiek ma w sobie naturalną ciekawość świata. Jeśli pewnego dnia odkryje, że bohaterowie jego ulubionego serialu mówią „dziwnym językiem” – bo akurat wcisnęliśmy zły link na Youtube – to doskonała okazja, żeby zainteresować go językiem angielskim. Jednak samo zainteresowanie nie wystarczy – trzeba iść za ciosem i posłać pociechę na lekcje angielskiego. W dalszej części artykułu podpowiemy m.in. jak zainteresować dziecko nauką języka angielskiego i później być dla niego inspiracją oraz wsparciem podczas tej wyjątkowej przygody.

Jak nauczyć dziecko angielskiego? Wybierz odpowiednie metody

W tym, aby zachęcić dziecko do nauki języka obcego, dużą rolę odgrywa rodzic. To Ty musisz wiedzieć, jaki rodzaj kursu będzie najlepszy dla Twojego syna czy córki. To Ty wiesz, czy Twoja pociecha najlepiej uczy się podczas klasycznego kursu czy podczas oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej. Czy lepszym środkiem do celu są gry komputerowe, czy rozmowy z rówieśnikami na co dzień mówiącymi po angielsku. A może wszystkie wspomniane rodzaje aktywności?

Im dziecko starsze, tym bardziej skupić należy się na pracy regularnej i rytmicznej. Przedszkolaki mogą przez cały dzień być zanurzone w angielskich piosenkach i wierszykach. Młodzież potrzebuje nauki wspomagającej edukację szkolną – w szkole nie zawsze jest czas, by pochylić się nad każdym, kto nie nadążą za grupą, stąd wszechobecne korepetycje.

Jak uczyć dzieci angielskiego w skuteczny sposób? Wśród najpopularniejszych metod nauczania stworzonych z myślą o dzieciach wyróżnia się m.in.:

  • metodę Helen Doron,
  • metodę Musical Babies,
  • metodę Talking Kids, uznawaną za wariację metody Callana,
  • metodę Berlitza, opartą głównie na konwersacji.

Nauka angielskiego dla młodzieży nie wymaga stosowania już tak specyficznych zabiegów. Mózg nastolatka pracuje na wysokich obrotach prawie jak u zmotywowanej osoby dorosłej.

Praktyczny angielski dla nastolatków – wykorzystaj nowe technologie, czyli gry i internet

Wychodzimy z założenia, że rozwój nowych technologii doskonale wpisuje się w koncepcję uczenia się języka na każdym kroku. Zamiast denerwować się, że młody człowiek spędza za dużo czasu przed komputerem, pokaż mu, że jest to doskonałe narzędzie do nauki angielskiego. Filmy, seriale, gry komputerowe, a w końcu media społecznościowe to nauka żywego języka.

Bądź podstępny: pozwalaj na dłuższe posiadówki przed komputerem, pod warunkiem, że młody człowiek część czasu wykorzysta na oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej albo zabawę na którejś z platform edukacyjnych. Nowe technologie to doskonałe wsparcie Twych niecnych zamiarów – czyli zastąpienia zabawy nauką. A może zabawa i nauka stają się w ten sposób tożsame?

Jak uczyć dzieci angielskiego? Czym wcześniej tym lepiej

Nie bez powodu mówi się, że im wcześniej dziecko zacznie się uczyć języka obcego, tym większe szanse, że będzie mówiło płynnie, bezbłędnie i bez oporów. Dzieci uczące się od przedszkola często osiągają efekty porównywalne do rówieśników wychowywanych w rodzinach dwujęzycznych. Nauka artykulacji trudnych dźwięków przychodzi łatwiej, kiedy się ma kilka czy kilkanaście lat niż kilkadziesiąt. Dzieci i młodzież chłoną język wszystkimi zmysłami, po prostu zanurzając się w języku angielskim w zupełnie naturalny sposób i trzeba to maksymalnie wykorzystać.

Nauka angielskiego dla młodzieży – lepszy start w życiu

Zapisując swoją pociechę na angielski online dla młodzieży, warto mieć na uwadze, że im szybciej nastolatek opanuje się język angielski, tym szersze będzie mieć życiowe perspektywy. Szkolne wymiany, stypendia, potem programy studenckie a w końcu dobra praca. Czy nie tego chciałbyś dla swojego dziecka? Żeby świat stał przed nim otworem? Od kiedy uczyć dziecko angielskiego? Od zaraz!

Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego? Daj mu dobry przykład!

Nie masz pomysłu, jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego? Zainspiruj je i stań się żywym przykładem samemu podejmując naukę. Zbudujesz dzięki temu swoją wiarygodność w oczach dziecka, które nie będzie puszczało mimo uszu Twoich motywacyjnych słów na temat wartości, jaka płynie z zaawansowanej znajomości angielskiego. Na jaki kurs się zapisać, aby wyciągnąć z niego dla siebie jak najwięcej korzyści? Postaw na angielski online w noProblem! Oferujemy autorskie, skuteczne metody nauczania oparte na ciekawych materiałach, które w znaczący sposób odbiegają od nudnych podręczników. Angielski online dla dorosłych w naszej szkole jest nastawiony na praktykę: zajęcia prowadzą zarówno polskojęzyczni lektorzy, jak i wykwalifikowani native speakerzy, dzięki czemu będziesz mieć mnóstwo naturalnych okazji do konwersacji i przełamywania bariery językowej. Warto zaznaczyć, że szlifować swoje umiejętności językowe możesz bez wychodzenia z domu – angielski Lublin odbywa się w formie online, co pozwala uczestniczyć w nim słuchaczom z całej Polski. Do wyboru mają oni dwa tryby prowadzenia zajęć: angielski w grupie oraz indywidualny kurs angielskiego online. Wszystko po to, aby kursant mógł uczyć się w optymalnych dla niego warunkach. Na uwagę zasługuje również to, że w naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju specjalistyczne kursy języka angielskiego, w tym angielski biznesowy.

Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *