Cele kursu językowego a wyniki

Powiedzmy to wyraźnie, nauka języka angielskiego w szkołach nie skupia się na zdobyciu praktycznych umiejętności. Plan nauczania obejmuje zwykle gramatykę, naukę pisania i czytania. Takie rozdrobnienie powoduje, że nauka jest mało efektywna, zatem uczniowie nie opanowują żadnego z poziomów biegle.

Wiele osób chcących uczyć się języka angielskiego, ma podobne oczekiwania: pragnie posługiwać się tym językiem w sposób najzupełniej swobodny aby móc porozumieć się nie tylko z lektorem, ale też w normalnych, codziennych sytuacjach. Nasze kursy językowe, dostępne w wielu wariantach, gwarantują takie właśnie efekty.

Komunikacja i bezproblemowe używanie języka angielskiego

Czy do tego, by móc swobodnie porozumiewać się w języku angielskim, na przykład u lekarza czy w sklepie, potrzebna jest perfekcyjna znajomość wszystkich 13 czasów występujących w tym języku? Z pewnością nie, a właśnie taka nauka promowana jest w szkołach państwowych i językowych. My jednak uważamy, że najważniejsza jest swobodna komunikacja, a nie teoria.

Bardzo dobra znajomość zasad angielskiej gramatyki i oszałamiającej liczby słówek nie zagwarantuje, że automatycznie zaczniemy używać tego języka w sytuacjach życiowych, takie zaś są oczekiwania wszystkich, którzy podejmują naukę angielskiego. Wiedząc o tym, w noProblem kładziemy nacisk na zdobycie umiejętności swobodnego porozumiewania się oraz zrozumienie i opanowanie wymowy.

Wybór szkoły, a oczekiwania

Wybór szkoły językowej powinien być uzależniony przede wszystkim od oczekiwań. Jeśli ktoś chce nauczyć się gramatyki angielskiej i opanować umiejętność pisania w tym języku, doradzamy mu szukanie kursów i szkół które kładą nacisk na te aspekty. Jeśli natomiast chce przede wszystkim nauczyć się sprawnego mówienia po angielsku, zapraszamy do noProblem. W tym się specjalizujemy.

Kontrowersyjnym pomysłem jest wybieranie szkoły językowej, w której naucza się, tak samo jak w toku edukacji szkolnej: trochę mówienia, trochę czytania, trochę pisania i gramatyki. W noProblem skupiamy się na wyselekcjonowanych umiejętnościach. Daje to wymierne efekty. Dlatego wszystkie rodzaje kursów angielskiego w noProblem polegają na skutecznej nauce komunikacji.

Nauka wszystkich umiejętności na raz to nauka żadnej z nich!

>Dlaczego nauka angielskiego w publicznych szkołach jest tak mało efektywna i w konsekwencji mało absolwentów naprawdę potrafi mówić po angielsku, mimo wielu lat spędzonych w ławce? Na pewno wpływ na to ma fakt, że nie jest to edukacja ukierunkowana na zdobywanie i udoskonalanie konkretnej umiejętności, jest bardzo rozproszona, podzielona : czytanie, pisanie, gramatyka i gdzieś daleko mówienie.

By świetnie znać angielski i móc swobodnie się nim posługiwać, wystarczy po prostu wybrać szkołę, która stawia na komunikację, w pełnym znaczeniu tych słów. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o realne podejście metodyczne. Jeśli poinformowano Cię, że wybrana przez Ciebie placówka „uczy komunikacji”, a wiesz polega jednocześnie na standardowym podręczniku, upewnij się, że „uczenie komunikacji” nie jest jedynie chwytliwym sloganem. Trudno oczekiwać postępów w komunikacji, jeśli w tej szkole językowej będziesz dogłębnie studiował tajniki gramatyki, uczył się pisania słowem – „przerabiał” podręcznik. Rozważ czy nie lepiej tego nie robić i skupić się na wypracowaniu praktycznych umiejętności. Do tych zasad stosujemy się, organizując i prowadząc nasze kursy językowe.

Wyspecjalizowane kursy zgodne z oczekiwaniem słuchaczy

Szkoła językowa angielskiego noProblem oferuje różne rodzaje kursów, opracowywane pod kątem rozmaitych potrzeb naszych kursantów. Wybierać można nie tylko spośród wielu poziomów kursów oraz tematyk (między innymi logistyka, informatyka, handel, medycyna, biznes, język ogólny), ale też grup wiekowych i innych propozycji zaspokajających najróżniejsze oczekiwania. Jeśli wolisz uczyć się w domu oferujemy także kurs angielski online.