Jak biegle mówić i myśleć po angielsku?

Nie wszystkie osoby podejmujące naukę angielskiego zdają sobie sprawę z tego, że aby mówić biegle po angielsku, należy nie tylko znać słownictwo i potrafić szybko formułować zdania, ale również posiąść umiejętność właściwej wymowy oraz akcentowania. Mówienie po angielsku bez używania typowo angielskich głosek czy zastępowanie ich polskimi, mniej lub bardziej podobnymi, jest problematyczne. Taka wymowa jest mało zrozumiała dla osób angielskojęzycznych, sami mówiący zaś słyszą, że melodia formułowanych zdań różni się zdecydowanie od oryginalnych odpowiedników.

Jak biegle mówić po angielsku, aby zbliżyć się do „oryginału”? Jeśli ktoś chce znać perfekcyjnie angielski, nie wystarczy rozumienie gramatyki czy bogaty zasób słów i wyrażeń. Problemem wielu osób, które znają „teoretyczny” angielski, jest również brak umiejętności myślenia po angielsku. Może skutkować to, między innymi, niezamierzonymi lapsusami oraz wprowadzającym w błąd przekazem. Niedociągnięcia w wymowie, jak wspomniałem wcześniej, dodatkowo utrudniają komunikację. W dalszej części wpisu wyjaśnię m.in.: dlaczego warto podjąć naukę mówienia po angielsku, jak zacząć myśleć po angielsku i co sprawia, że nauka języka w szkole publicznej bywa często nieefektywna.

Mówienie po angielsku – dlaczego nauka tej umiejętności jest opłacalna?

Nauka angielskiego oparta na pamięciowym opanowaniu słówek i uczeniu się gramatyki to metoda nieskuteczna i nieefektywna. W bardzo rzadkich przypadkach doprowadza do biegłości w mowie. Wiedząc o tym, w noProblem stawiamy przede wszystkim na naukę mówienia po angielsku i „okołoumiejętności”, które stanowią o praktycznym, biegłym opanowaniu języka angielskiego.

Swobodne posługiwanie się językiem obcym w mowie jest naszym zdaniem pierwszoplanowe, znacznie ważniejsze niż umiejętność pisania czy perfekcyjna znajomość arkanów gramatyki. W większości przypadków uczymy się języka obcego po to, aby się nim posługiwać, czyli mówić. Prawda?

Jak myśleć po angielsku i z jakiego powodu to tak istotne?

Problemem wielu znających angielski, a uniemożliwiającym im biegłe porozumiewanie się w tym języku, jest brak umiejętności myślenia po angielsku. Cechuje to niestety bardzo dużo osób, gdyż zdecydowanie za rzadko szkoły języka angielskiego biorą pod uwagę ten ważny aspekt nauki języka obcego. W noProblem jest to priorytet.

Biegłe porozumiewanie się w języku obcym nie jest możliwe, jeśli polega ono na tłumaczeniu słowo w słowo zdań z języka polskiego na angielski. Przestawmy się na angielski, kiedy mówimy po angielsku! To możliwe. W noProblem uczymy również tego. Między innymi dzięki temu nasi kursanci szybko opanowują praktyczny angielski.

Dlaczego nauka angielskiego w szkole publicznej jest nieskuteczna?

Nauka angielskiego w publicznych szkołach ma swoje wady. Zbyt mały nacisk na naukę mówienia, zbyt duże grupy. Mimo wielu lat nauki w szkole efekty są mizerne. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że nauka angielskiego w publicznych szkołach skupia się głównie na gramatyce, pamięciowej nauce słówek i testowaniu. W konsekwencji wielu absolwentów szkół, mimo wieloletniej nauki i dobrych wyników na maturze, nie posiada satysfakcjonującej ich umiejętności biegłego porozumiewania się za granicą czy w kraju. Doskonałym uzupełnieniem dla publicznej edukacji jest więc kurs mówienia po angielsku, który umożliwia szlifowanie tej kluczowej umiejętności – tak jak w noProblem. Co ważne, z nami nauczysz się mówić po angielsku także przez internet na kursie angielski online, dzięki czemu nie musisz mieszkać w Lublinie, aby przełamać swoją barierę językową.

Jak ćwiczyć mówienie po angielsku? Wybierz noProblem!

Dobra szkoła języka angielskiego jest potrzebna wszystkim, którzy nie nauczyli się tego języka w stopniu umożliwiającym niezakłóconą komunikację. Warto jednak wybrać placówkę, która uczy swych słuchaczy jak zacząć myśleć i jak sprawnie formułować swój przekaz po angielsku. To najprostsza recepta na sukces – udowadnia to angielski Lublin w noProblem.

Na naszych zajęciach nie będziesz pracować z tradycyjnymi podręcznikami czy nużącymi zadaniami gramatycznymi. Angielski online dla dorosłych w noProblem pozwoli Ci systematycznie ćwiczyć praktyczne umiejętności z wykwalifikowanymi native speakerami i lektorami polskojęzycznymi. Dzięki licznym i częstym konwersacjom nauczysz się mówić biegle po angielsku – rozmowa z obcokrajowcem przestanie przyprawiać Cię o palpitację serca i zacznie sprawiać Ci niczym nieskrępowaną przyjemność. Warto podkreślić, że uczymy słuchaczy na różnych poziomach zaawansowania językowego, także „od zera”, i proponujemy im dwa warianty zajęć: angielski w grupie lub indywidualny kurs angielskiego online. Co więcej, w naszej ofercie znajdują się także m.in. specjalistyczne kursy języka angielskiego, w tym angielski biznesowy.

Zapraszamy do kontaktu!