Właściwe przygotowanie do matury z angielskiego przez wiele osób uważane jest za nie lada sztukę. Tymczasem wystarczy wiedzieć, jak to zrobić poprawnie, a szybko okazuje się, że notujesz regularny postęp, a zbliżający się egzamin maturalny nie napawa Cię strachem. Grunt to odpowiednie podejście, opanowanie nerwów i pewność siebie. Dodatkowo warto zadbać o praktyczną motywację – w końcu język angielski jest dla młodych ludzi drugim, po języku ojczystym, naturalnym środowiskiem komunikacyjnym. Aby dobrze czuć się w sieci, sprawnie poruszać po świecie mediów społecznościowych, trzeba dobrze posługiwać się angielskim.

Jak przygotować się do matury z angielskiego, aby odnieść sukces na egzaminie? Nie tylko przytomnie korzystać z lekcji w szkole, uczęszczać na dodatkowe kursy, ale także jak najczęściej czytać prasę i oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej oraz uczestniczyć w życiu społeczności internetowej, pisząc i mówiąc po angielsku. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci między innymi: jak powinno wyglądać przygotowanie do matury z angielskiego, które metody mogą sprawdzić się najlepiej, a także na jakie nietypowe aktywności mogą okazać się pomocne w trakcie nauki.

Przygotowanie do matury z angielskiego – jak ćwiczyć do egzaminu pisemnego i ustnego?

Matura składa się z dwóch części: ustnej i pisemnej. Egzamin można zdawać na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wymagane są te same umiejętności, choć oczywiście na poziomie rozszerzonym trzeba wykazać się znacznie większym zasobem słownictwa, płynniejszą wymową oraz biegłością w redagowaniu poszczególnych form wypowiedzi.

O ile na egzaminie pisemnym jesteś z testem sam na sam i masz czas, żeby zebrać myśli, o tyle podczas ustnego liczy się opanowanie, szybkość reakcji oraz komunikatywność. Jeśli rozmowa przez internet po angielsku nie sprawia ci trudności, jeśli wymowa trudnych słówek to Twój codzienny trening – np. śpiewasz ze swoim ulubionym wokalistą albo korzystasz z aplikacji do nauki języka, egzamin maturalny nie powinien sprawić Ci trudności.

Jak przygotować się do matury z angielskiego? Rozważ kursy i korepetycje

Czy nauka angielskiego do matury w szkole wystarczy, żeby podejść do egzaminu dojrzałości bez lęku? Nie zawsze. Nauczyciel ma wyznaczone do osiągnięcia cele i… ograniczony czas. Jeśli zależy ci na tym, by jak najszybciej nauczyć się płynnie mówić piękną angielszczyzną (i tą brytyjską, i amerykańską), warto postawić na kurs angielskiego do matury online, gdzie będziesz mieć okazję do współpracy z doświadczonymi native speakerami, a przy tym nie będziesz musieć wychodzić z domu. Pozwoli Ci to nabrać swobody w komunikowaniu się po angielsku, a także rozwinąć inne umiejętności poza mówieniem – czytanie, pisanie czy rozumienie ze słuchu.

Kurs maturalny angielski online jest skutecznym sposobem na pracę nad rozwojem językowym bez skrępowania związanego z koniecznością realizacji podstawy programowej w ściśle określonym przedziale czasu. Podczas zajęć słuchacze wraz z lektorem mogą przeanalizować wspólnie najczęściej popełniane błędy przez zestresowanych maturzystów. Przygotowanie do matury z angielskiego online ma również tę zaletę, że pozwala ono w komfortowych warunkach przełamać naturalną barierę wstydu towarzyszącą kursantowi obawiającemu się wypowiadać publicznie w języku obcym. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej formy nauki, nabierzesz niezbędnej pewności w posługiwaniu się językiem angielskim i zrozumiesz, że matura to tylko egzamin, który jesteś w stanie zdać śpiewająco.

Nauka w domu – na co zwrócić uwagę?

Nauka angielskiego przed maturą

Nawet jeśli uważasz inaczej, znaczna część Twojej codziennej aktywności towarzyskiej to nauka angielskiego. Twoja obecność na Youtube, gry komputerowe, tagowanie zdjęć na portale społecznościowe, oglądanie filmów w oryginale – wszystko to nauka żywego języka i… przygotowanie do matury z angielskiego. Czy zdajesz sobie sprawę, że prawdopodobnie dużo więcej rozumiesz, niż ci się wydaje? Tylko boisz się otworzyć usta… Jesteś w stanie poradzić sobie i z tym.

Kiedy uczysz się w domu zwracaj uwagę na to, żeby wypracować swoje własne rytuały. Korzystaj ze słowników papierowych oraz internetowych translatorów – z niektórych z ograniczonym zaufaniem… Zawsze możesz poprosić tłumacza google aby poprawnie przeczytał ci słowo, którego wymowa nieustannie sprawia trudność. Notuj! Używaj karteczek samoprzylepnych i kolorowych pisaków – dobra notatka w postaci mapy myśli albo fiszek bywa bardzo pomocna.

Gry komputerowe i internet a język angielski

Jak już wspominaliśmy, surfowanie w sieci oraz gry komputerowe to nieocenione wsparcie w nauce języka angielskiego. Angielski, ta współczesna łacina, to nie tylko „język obcy, który musisz zdać na maturze” – to język, którym porozumiewa się cały świat. Bez względu na to, czy chcesz grać w gry sieciowe, czy rozmawiać online z ludźmi z drugiego końca świata – musisz znać angielski. Chcesz podróżować? Angielski. Chcesz robić zakupy? Angielski. Chcesz być czynnym uczestnikiem życia w social mediach? Angielski.

Youtube a angielski
Oglądanie filmów native speakerów może przydać sie w nauce angielskiego

Internet angielskim stoi, a Ty nie możesz żyć bez internetu. Kiedyś znajdziesz tu ogłoszenie o pracy – oczywiście albo po angielsku, albo zawierające wymóg porozumiewania się tym językiem w mowie i w piśmie. I… dostaniesz tę pracę! A teraz masz tylko zdać maturę – Twój pierwszy tak poważny egzamin w życiu (egzaminy gimnazjalne też tak bardzo przeżywałeś, pamiętasz?).

Smartfon – polecane aplikacje

Jeśli chcesz jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie naukę, korzystaj z aplikacji takich jak Duolingo. To darmowe narzędzie do nauki języka – najpopularniejsza platforma edukacyjna na świecie. Oglądaj też filmy na ororo.tv – wersje oryginalne z napisami oraz możliwość zatrzymania filmu i powtórzenia niezrozumiałych słów to wielka pomoc w walce o rozumienie żywego języka. Matura? No… matura. Zdasz ją bez problemu!

Nieocenionym wsparciem w przygotowaniach do zbliżającej się matury oraz szansą na dalszy rozwój językowy już po zdaniu tego egzaminu jest angielski Lublin w noProblem. Co sprawia, że warto zapisać się właśnie do nas? Nauka w noProblem jest nie tylko skuteczna, ale także wygodna – oferujemy angielski online, dzięki czemu możesz zostać naszym słuchaczem niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. Nasze zajęcia stawiają na konwersacyjną formę, co pozwala Ci na bieżąco rozwijać swoje umiejętności komunikacji w języku obcym. Angielski online dla dorosłych w noProblem prowadzony jest zarówno przez wykwalifikowanych lektorów polskojęzycznych, jak i doświadczonych native speakerów. Daje to szansę na kompleksowy rozwój językowy oraz przełamanie bariery w mówieniu po angielsku.

Istotną zaletą naszej oferty jest to, że do Ciebie należy decyzja, w jaki formie będziesz uczyć się języka obcego. Jeśli preferujesz naukę w niewielkich zespołach, to idealny dla Ciebie będzie angielski w grupie, który prowadzony jest w niewielkim gronie do pięciu osób. W przypadku, gdy jednak wolisz pracować sam na sam z lektorem, możesz zapisać się na indywidualny kurs angielskiego online. Warto dodać, że jako noProblem oferujemy także różnorodne specjalistyczne kursy języka angielskiego, w tym m.in. angielski biznesowy.

Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *