Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku? Skutecznie i komunikatywnie?

Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku, nie tylko praktyka

Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku, aby swobodnie się komunikować? Zwróćmy uwagę na dwa słowa zawarte w tym pytaniu: „szybko” i „mówić”. Wiele osób uważa, że w przypadku nauki jakiegokolwiek języka obcego „szybko” znaczy tyle samo, co „pobieżnie”, a gruntowne poznanie języka zajmuje lata. Oczywiście, w ciągu kilku tygodni nie sposób nauczyć się angielskiego od podstaw i władać nim biegle. Istnieje jednak szereg metod pozwalających na przyspieszenie procesu nauki. Nie wszystkie metody są powszechnie stosowane w szkołach językowych, chociaż nowoczesne szkoły angielskiego, takie jak noProblem, proponują je swoim słuchaczom. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy między innymi: jak szybko nauczyć się mówić po angielsku w stopniu komunikatywnym i jakie metody mogą pomóc w osiągnięciu tego celu.

Czas to tylko jeden z aspektów, czyli jak szybko nauczyć się mówić po angielsku

W krótkim czasie można opanować słownictwo i gramatykę od strony teoretycznej, ale jak szybko nauczyć się angielskiego w mowie? To przecież zupełnie inna umiejętność. Wielu z nas poznało podstawy angielskiego w szkole. Staraliśmy się przygotowywać do sprawdzianów (albo i nie…), sumiennie (lub nie…) odrabiać prace domowe, żeby mieć święty spokój. Nie każdy już od czasów podstawówki wiedział, że angielski będzie mu potrzebny – czy ze względu na karierę, hobby czy plany wyjazdowe i emigracyjne.

Dorośli cenią swój czas, zdecydowanie bardziej niż młodzież. Gdy podejmują decyzję o doskonaleniu umiejętności, także językowych, decyzje te są zazwyczaj dobrze przemyślane, często poparte silną koniecznością, idzie za nimi gotowość do działania. Pozostaje jednak pewna kwestia…czas. Osoby dorosłe nie spędzają ośmiu godzin dziennie w szkole, gdzie angielski jest od razu wpisany w plan zajęć.

Muszą wygospodarować kilka godzin ekstra, między pracą a domem. Mało kto może sobie pozwolić na poświęcanie zajęciom dodatkowym tyle czasu, ile by chciał. Gdy dorośli, zajęci ludzie decydują się na kurs języka angielskiego, przede wszystkim liczy się dla nich uzyskanie szybkich efektów. Mają do dyspozycji parę godzin w tygodniu i zależy im, by szybko nauczyć się komunikować po angielsku. Nasuwa się odpowiedź na postawione wcześniej pytanie, jak szybko nauczyć się mówić po angielsku. Sekret tkwi w praktyce, o czym wiedzą trenerzy i słuchacze nowoczesnych szkół angielskiego.

Jak szybko i skutecznie nauczyć się angielskiego? Wybierz dobrze zorganizowane zajęcia

Szkoły językowe proponują naukę angielskiego na dowolnych poziomach, w oparciu o rozmaite metody. Te szkoły, dla których priorytetem jest wychodzenie naprzeciw indywidualnym potrzebom kursantów, starają się tak konstruować zajęcia, by wszyscy brali w nich czynny udział. Jest na to kilka sposobów.

Przede wszystkim grupy powinny być małe, a atmosfera kameralna. Jak nietrudno się domyślić, praca z niewielką grupą, np. czteroosobową, pozwala lektorowi na bliższe poznanie uczestników kursu, ich potrzeb, oczekiwań, mocnych i słabszych stron. Wielu kursantów przyznaje także, że pracując w kilkuosobowym gronie odczuwa o wiele mniejszy stres i onieśmielenie.

Warto zwrócić uwagę również na to, że warsztaty to najbardziej pożądana forma zajęć. Wielu z nas pamięta ciągnące się w nieskończoność wykłady, które trudno byłoby przetrwać bez notatnika do bazgrania. Niewątpliwym plusem warsztatów jest to, że trener każdego ze swoich słuchaczy mobilizuje do działania. Sukces dobrze prowadzonych warsztatów polega na przemyślanej selekcji elementów teorii i położeniu nacisku na praktyczne zastosowanie języka. Warsztaty to zatem: samodzielne konstruowanie wypowiedzi, odgrywanie scenek, przeprowadzanie wywiadów i mnóstwo innych ćwiczeń. Innymi słowy, warsztaty to ciągłe używanie języka, poszerzanie kompetencji komunikacyjnych. Właśnie na tym zależy znakomitej większości słuchaczy szkół angielskiego – na nabyciu umiejętności komunikowania się w języku obcym. Komunikacja to prowadzenie swobodnej rozmowy (konstruowanie własnych wypowiedzi i słuchanie ze zrozumieniem), a także czytanie i pisanie.

Jak szybko można nauczyć się angielskiego w mowie? Zaskakująco szybko, pod warunkiem, że przestaniemy się bać drobnych błędów gramatycznych, niewłaściwej intonacji czy użycia nieodpowiedniego wyrażenia. Należy po prostu mówić – im częściej, tym lepiej. Jak wiadomo, to praktyka czyni mistrza.

Jak się szybko nauczyć angielskiego? Zapisz się na kurs w noProblem!

Wiesz już, że praktyka to jedyna prawidłowa odpowiedź na pytanie o to, jak szybko nauczyć się języka angielskiego. Świetnym sposobem na to, aby regularnie praktykować komunikację w tym języku jest angielski online w noProblem. Proponowany przez nas angielski Lublin jest prowadzony w formie internetowej, dzięki czemu możesz wygodnie uczyć się języka obcego z dowolnego miejsca w Polsce. Na naszych zajęciach stawiamy na prawdziwą komunikację – u nas będziesz mieć okazję do konwersacji nie tylko z doświadczonymi lektorami polskojęzycznymi, ale także wykwalifikowanymi native speakerami. Innowacyjne metody i niebanalne, interesujące materiały dopasowane do zainteresowań słuchaczy sprawiają, że angielski online dla dorosłych w noProblem to czysta przyjemność! Co istotne, możesz dostosować tryb zajęć do swoich upodobań – jeśli preferujesz naukę w miłym towarzystwie kilku innych pasjonatów, to polecamy angielski w grupie, natomiast jeżeli lubisz, gdy uwaga lektora jest skoncentrowana w stu procentach na Tobie, to rozważ indywidualny kurs angielskiego online. W noProblem bez trudu się odnajdziesz, ponieważ prowadzimy kursy na każdym poziomie zaawansowania. Dla osób spragnionych bardziej ukierunkowanych zajęć przygotowaliśmy także różnorodne specjalistyczne kursy języka angielskiego, w tym np. angielski biznesowy.

Jak najszybciej nauczyć się angielskiego? Zapisz się na kurs w noProblem!