Poświąteczny Lublin. Pogoda na angielski czyli jaka pogoda ?

Święta, pogoda na angielski w szkole języka angielskiego No Problem Lublin

Czy coraz bardziej zimowy Lublin sprzyja nauce języka angielskiego ? Zima chyba zawitała do Lublina. Pogoda na angielski jak znalazł. Coraz bardziej zimowa aura, podobnie jak przedświąteczne zamieszanie panujące w sklepach i na ulicach sprawiają, że chętniej zostajemy w domach lub innych ciepłych pomieszczeniach, najlepiej z kubkiem gorącej czekolady w ręku.

Zimno? Schowaj się w szkole angielskiego!

Zima to zdecydowanie nie najlepsza pora na długie spacery. Wszyscy szukamy ciepła.

Dlaczego więc nie mielibyśmy schować się przed mrozem, śniegiem i pluchą w jednej z English Schools w Lublinie?

Okres przedświąteczny to dobry moment na bliższe przyjrzenie się kulturze brytyjskiej i amerykańskiej. Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Ameryce Boże Narodzenie to święto ważne nie tylko ze względów religijnych, ale też bardzo mocno osadzone w kulturze. Podczas zajęć w szkole angielskiego możemy dowiedzieć się więcej o świątecznych tradycjach w krajach anglojęzycznych. Jeśli mamy okazję pracować z native speakerem, przybliżanie nam bożonarodzeniowych zwyczajów z pewnością sprawi mu przyjemność.

Na warsztatach możemy czytać przepisy na tradycyjne dania świąteczne ze Stanów Zjednoczonych czy z Anglii. To bardzo sympatyczne i pożyteczne ćwiczenie.

Może lektor zechce sprawić nam niespodziankę i w ramach zajęć zaprezentuje wybór niecodziennych, a przydatnych kolokwializmów ze świątecznej klasyki filmowej (Kevin sam w domu), oczywiście po angielsku? Oglądanie uwielbianego przez Amerykanów obrazu „Życie jest cudowne” Franka Capry, z niezapomnianą rolą Jamesa Stewarta, to nie tylko przyjemna odmiana, ale – jak wiadomo – oglądanie filmów w oryginale zdecydowanie przyspiesza proces nauki języka. Krótka dyskusja po seansie to doskonałe ćwiczenie służące komunikacji.

A gdybyśmy czytali na głos fragmenty klasyki literatury? Albo, co byłoby jeszcze ciekawsze, moglibyśmy wystawić krótka scenkę w oparciu o, na przykład, „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa. Bez względu na to, ile lat mają słuchacze, każdy lubi czasem trochę się zabawić, o ile ma to jakiś edukacyjny sens. Głośne czytanie czy przygotowywanie mikro inscenizacji to niebanalne, ale bardzo rozwijające zadania. Oprócz tego, że doskonalimy angielski, możemy jeszcze porządnie się uśmiać, a co rozgrzewa lepiej niż serdeczny śmiech?

Co robić zimą w Lublinie?

’Pogoda na angielski’ będzie nam towarzyszyć jeszcze przez pewien czas, a szkoły angielskiego w naszym mieście stoją otworem. Może nauka języka angielskiego będzie jednym z postanowień noworocznych?

Jeśli tak, warto już teraz przyjrzeć się ofertom szkół językowych i wybrać swoją English School w Lublinie.

Jeżeli jesteś już słuchaczem/słuchaczką w jednej z lubelskich szkół językowych, może zechcesz wykorzystać urokliwą, przedświąteczną atmosferę, by zintegrować się z innymi słuchaczami kursu i trenerem? Wspólny wypad do kina – oczywiście na dobry film po angielsku – to ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Może przynieść zdumiewające efekty – w dobrze zintegrowanej grupie lepiej się pracuje.

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia odbywają się imprezy integracyjne w dużych i mniejszych firmach, na uczelniach, a także… w szkołach językowych. To znakomita okazja, by poznać inne osoby posługujące się językiem angielskim. Może uda się nawiązać międzynarodowe znajomości i zyskać bezcenną możliwość ćwiczenia angielskiego podczas wymiany korespondencji czy rozmów na skypie?

A jeżeli nie mamy ochoty na wychodzenie z domu w mroźne lub deszczowe popołudnie? Jeśli wolimy zostać w domowym zaciszu z kakao i kocem, ale…chcielibyśmy wykorzystać wolny czas produktywnie, a przykład na naukę angielskiego?

Nie musimy uczyć się na pamięć słówek ani zagłębiać w schematy gramatyczne. Wystarczy sięgnąć po literaturę anglojęzyczną – coś z klasyki, np. Charlotte Brontë lub literatury współczesnej, jak John Grisham czy Mark Haddon – w oryginale, rzecz jasna.

Ze względu na położenie geograficzne, zimowa pogoda w Lublinie to pogoda na angielski lub inne zajęcia pozwalające na doskonalenie naszych umiejętności, żebyśmy mogli zacząć nowy rok wyposażeni w nowe supermoce.