Kto może uczyć się angielskiego online?

Odpowiedź na tytułowe pytanie tylko pozornie wydaje się oczywista. Mimo że angielski online z roku na rok zyskuje na popularności, niektórzy nadal stoją na straży stanowiska, że jest to forma edukacji tylko dla słuchaczy o szczególnych preferencjach. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, istnieją osoby, które w warunkach domowych po prostu nie potrafią się skupić. Z kolei w niektórych sytuacjach trudno wyobrazić sobie skuteczniejszy sposób na poznawanie języka niż nauka przez internet.

Co wyróżnia angielski online?

Czym właściwie, poza sposobem przekazywania informacji, różni się angielski online od zajęć stacjonarnych? Rozwój technologii sprawia, że możliwości i efekty są w zasadzie podobne. Wystarczy komputer z mikrofonem i kamerą oraz stabilne łącze internetowe, aby korzystać z udostępnionej wiedzy. Warto jednak zwrócić uwagę na szczegóły techniczne.

Co mówią słuchacze on zajęciach online w noProblem?

Niektóre szkoły językowe do prowadzenia zajęć wykorzystują komunikatory internetowe, takie jak Skype/Zoom/Teams, albo platformy przeznaczone do celów biznesowych, na przykład telekonferencji. Każda z tych opcji ma pewne zalety, jednak z punktu widzenia edukacji może być ograniczona. Szkoła noProblem natomiast proponuje profesjonalne narzędzie zaprojektowane z myślą o lekcjach języka obcego. Angielski online oznacza dzięki temu swobodną komunikację z lektorem oraz interakcje i możliwość prowadzenia dialogów pomiędzy słuchaczami. Prowadzący ma do dyspozycji szereg narzędzi, takich jak tablica wirtualna, dzięki którym łatwiej wyjaśnić mu pewne kwestie na odległość. Dodatkowe zalety to dostęp do materiałów edukacyjnych i możliwość nauki z dowolnego miejsca.

Angielski online – opcja dla zabieganych

Wiele osób zmaga się z nieustannym brakiem czasu, zaś w przypadku nauki języka bardzo ważne jest regularne odświeżanie zdobytych umiejętności. Angielski online to opcja, która uwalnia od konieczności fizycznego dotarcia na zajęcia. Ogranicza dojazdy i czekanie w korkach.  Znacznie prościej jest zatem włączyć komputer. W ten sposób pogodzisz edukację z pracą i obowiązkami domowymi.

angielski dla zabieganych

Angielski online dla młodych rodziców

Rodzice wiedzą, jak trudno zapewnić dzieciom opiekę w godzinach popołudniowych i wieczornych. Nie każdy ma możliwość skorzystania z pomocy bliskich. Planując naukę języka obcego trzeba liczyć się z wymogiem systematyczności, a więc zapewnienia regularnego wsparcia w tym zakresie. Znacznie łatwiej zachować dyscyplinę, decydując się na angielski online niż na zajęcia stacjonarne. Plan dnia można wówczas ułożyć w taki sposób, aby na czas lekcji przypadała drzemka malucha, zabawa lub oglądanie bajki. Ograniczy to ryzyko opuszczania zajęć.

Angielski online dla osób dojrzałych i nie tylko

Wiele starszych osób decyduje się na naukę od podstaw lub odświeżenie niewykorzystywanej wcześniej znajomości języka obcego. Motywacje są różne: od planów podróżowania na emeryturze po możliwość komunikowania z mieszkającymi poza granicami kraju wnukami. W przypadku takich kursantów angielski online w noProblem to bardzo wygodne rozwiązanie.

Samodzielne dotarcie do szkoły ze względu na różne ograniczenia może sprawiać kłopot. Choroba czy kontuzja również mogłyby pokrzyżować plany. Nauka przez internet nie wymaga opuszczania mieszkania i eliminuje większość trudności logistycznych. Co ważne, nie potrzebujesz żadnej wiedzy technicznej – wystarczą podstawowe umiejętności obsługi komputera.

Angielski dla nieśmiałych

Często wymienianą przez przychodzących na zajęcia motywacją jest chęć przełamania oporu przed mówieniem w języku angielskim. Nawet kameralne grupy, jakie proponuje noProblem, mogą stanowić barierę. Polecanym sposobem jest wówczas rozpoczęcie od nauki przez internet. Angielski online ułatwia przełamanie pierwszych lodów i nabranie pewności siebie w przyjaznym otoczeniu własnego domu. Później można zamienić go na zajęcia stacjonarne lub pozostać przy dotychczasowym trybie.

angielski zdalnie

Czy angielski online jest dla ciebie? To tak naprawdę najważniejsze pytanie. Być może nie należysz do żadnej z wyżej wymienionych grup, a jednak czujesz, że taka forma odpowiadałaby ci najbardziej. Sprawdza się ona na wszystkich poziomach edukacyjnych, niezależnie od tego, czy interesuje cię język podstawowy czy słownictwo biznesowe. Pod wygodną postacią lekcji w sieci zapewniasz sobie pomoc profesjonalnego lektora oraz przemyślany program nauczania.