Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego online?

Angielski online nie jest ani nową, ani dopiero zyskującą na popularności formą nauczania. Zainteresowaniem cieszy się już od dawna. Okazuje się jednak, że wiele osób nadal nie docenia licznych korzyści płynących z takiego sposobu działania. Możesz potraktować naukę języka za pośrednictwem sieci jako jedyną metodę edukacji albo uczynić z niej wsparcie kursu stacjonarnego. Jakie są najważniejsze zalety każdego z tych rozwiązań? Dowiedz się, dlaczego warto uczyć się w ten sposób.

Oszczędność czasu

Pierwsza korzyść wpisana w angielski online to duża oszczędność czasu. Śmiało można stwierdzić, że obecnie z jego deficytem zmaga się większość z nas, a tempo współczesnego życia nie ułatwia zadania. W natłoku obowiązkowych zawodowych i rodzinnych trudno czasem wygospodarować choćby chwilę na zgłębianie tajników języka, a regularność w tym przypadku jest bardzo ważna.

Dojazd na zajęcia stacjonarne i powrót z nich niejednokrotnie pochłania więcej czasu niż sama lekcja – ta kwestia uzależniona jest, oczywiście, od miejsca zamieszkania i lokalizacji szkoły. Cała logistyka wiąże się także z dodatkowymi kosztami. W przypadku edukacji zdalnej obie niedogodności znikają. Wystarczy włączyć komputer, aby przenieść się do sali. Tę zaletę zajęć zdalnych doceniają wszyscy zabiegani.

rodzina dom

Wygoda i elastyczność

Angielski online to także duża swoboda i komfort działania. Lekcje możesz mieć o takich porach, w których wyjście z domu niekoniecznie byłoby realną perspektywą. Doskonale wiedzą o tym młodzi rodzice, często wykorzystujący momenty, gdy ich dzieci śpią. Dzięki temu ryzyko, że nie dotrzesz na zajęcia jest znacznie niższe w przypadku kursu stacjonarnego. Wyeliminowane zostają także wypadki losowe, na przykład choroba albo kontuzja kursanta bądź kogoś z rodziny.

Spore znaczenie ma komfort edukacji online. Zostając we własnych czterech ścianach, ograniczasz uciążliwe dojazdy, tłok w godzinach szczytu, wyzwania logistyczne polegające na zapewnieniu opieki swoim pociechom. Włączasz komputer, przygotowujesz materiały i szybko docierasz na wirtualny kurs.

Mniejszy stres

To oczywiście rzecz względna, jednak wiele osób podkreśla, że angielski online oznacza dla nich znacznie mniejszy poziom stresu niż zajęcia stacjonarne. Dla niektórych ludzi nauka języka wiąże się z koniecznością przezwyciężenia barier w mówieniu, a obecność innych – nawet w niewielkich grupach – dodatkowo blokuje. Nieformalna atmosfera, przyjazne otoczenie własnego mieszkania i brak fizycznej obecności drugiego człowieka niewątpliwie ułatwia przełamanie pierwszych lodów. Atutem jest sytuacja, w której słuchacze nadal widzą i słyszą się nawzajem, ale dystans i odległość dodaje im śmiałości, jednocześnie ułatwiając interakcję.

Kto na tym skorzysta? Każdy, kto odczuwa opory w posługiwaniu się językiem obcym w obecności innych. To dość częsta bariera dotycząca osób w różnym wieku i na różnym poziomie lingwistycznym. Angielski online cenią również introwertycy, dla których grupa bywa po prostu przeszkadzającym bodźcem.

Nowoczesne i profesjonalne rozwiązania

Nowoczesne nauczanie to aspekt ważny zarówno w przypadku zajęć stacjonarnych, jak i internetowych, jednak dla wielu osób to właśnie angielski online stanowi kwintesencję współczesnych możliwości edukacyjnych. noProblem oferuje – w odróżnieniu od wielu innych szkół – naukę za pośrednictwem dostosowanej do tego celu platformy. Taka opcja sprawdza się znacznie lepiej niż ogólne programy przeznaczone do internetowych konferencji, spotkań i rozmów.

Duże znaczenie ma także przygotowanie lektora, szczególnie jeśli zależy ci na wykorzystaniu angielskiego w pracy. Język literacki jest wówczas mniej istotny, ponieważ kluczowe staje się rozumienie słownictwa profesjonalnego, a nawet żargonu. Lektorzy noProblem, oprócz przygotowania metodycznego, mają także doświadczenie zawodowe w wielu różnych dziedzinach, co pozwala im przedstawiać adekwatne i sprawdzone treści oraz dysponować szeroką znajomością słownictwa.

Decydując się na angielski online, możesz mieć różne potrzeby: od zwykłej chęci doszlifowania nabytych wcześniej umiejętności, przez przygotowanie się do podróży, aż po zdobycie awansu zawodowego. Niezależnie od twoich motywacji taka forma zgłębiania wiedzy będzie skuteczna i komfortowa, jeśli tylko – wybierając ofertę – skupisz się na konkretnych aspektach zajęć. Postaw na wygodę i swobodę komunikacji oraz nastawienie na praktyczne umiejętności.