Jak przygotować miejsce do nauki angielskiego online?

Jedną z często podkreślanych zalet wynikających z nauki języka przez internet jest możliwość wykorzystania potencjału własnego domu. To nie tylko wygoda wynikająca z braku dojazdów, ale również dowolność w zaaranżowaniu komfortowego stanowiska. Wybierając angielski online, możesz dopasować wszystkie elementy przestrzeni tak, aby lekcja przebiegała w sprzyjającej atmosferze. Niektóre osoby jednak, zwłaszcza początkujące, miewają wątpliwości, jak to zrobić. Dowiedz się, o co warto zadbać.

Przygotuj stanowisko

Rekomendowanym miejscem do nauki jest biurko oraz wygodne miejsce do siedzenia. Mimo że takie stanowisko kojarzy się często z tradycyjną szkołą, sprzyja także dorosłym. Co jednak zrobić, jeśli nie dysponujesz odrębnym gabinetem? Wybierz inne miejsce i zadbaj o jego uporządkowanie. Eksperci podkreślają często, że angielski w formule online jest bardziej efektywny, gdy odbywa się w warunkach utożsamianych z pracą i edukacją. Jeśli masz kłopot z utrzymaniem uwagi, zrezygnuj zatem z jednoczesnego relaksowania się w łóżku. Może okazać się jednak, że to właśnie kanapa będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

nauka angielskiego zdalnie

Uporządkowane otoczenie niewątpliwie sprzyja zdobywaniu wiedzy. Pozbądź się zbędnych przedmiotów, sterty prania czy dziecięcych zabawek. Zostaw tylko materiały edukacyjne, monitor komputera lub laptop i notatnik. W zasięgu ręki warto ustawić szklankę wody. Dzięki temu nie będzie trzeba odrywać się od zajęć, aby dostarczyć sobie napój w razie potrzeby.

Światło i powietrze

Ogromny wpływ na efektywność mózgu ma odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy. Jeśli uczysz się wieczorem, zadbaj o punktowe skierowanie strumienia za pomocą niewielkiej lampki. Zapewnij widoczność sobie i innym uczestnikom zajęć, uważając, aby światło nie padało bezpośrednio na ekran. W ciągu dnia wystarczy dostęp do promieni słonecznych – dobrym pomysłem jest zlokalizowanie miejsca do nauki w sąsiedztwie okna.

Zanim zaczną się zajęcia, przewietrz pokój. Możesz zostawić otwarte okno także w czasie lekcji, jednak czasami docierające z zewnątrz odgłosy stanowią nadmierną przeszkodę. Weź to pod uwagę i zaplanuj działania odpowiednio wcześniej.

Sprawdź sprzęt

Znana zasada głosi, że nieszczęścia lubią chodzić parami, a awarie sprzętu komputerowego zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Angielski online nie wymaga dostępu do zaawansowanej technologii, jednak sprawny laptop, dostęp do internetu, słuchawki i mikrofon to absolutne minimum. Z odpowiednim wyprzedzeniem upewnij się, że wszystko działa i daj sobie czas na ewentualne naprawy. Przed pierwszymi zajęciami przetestuj mikrofon i sprawdź funkcje kamery. Połącz się kilka minut wcześniej, aby w razie problemów móc skontaktować się z lektorem.

mikrofon do nauki

Pozbądź się rozpraszaczy

Dla wielu osób to największa trudność, z jaką wiąże się angielski online. Na szczęście tego typu przeszkody dość łatwo usunąć. Uprzedź domowników, że właśnie masz zajęcia i przez wskazany czas powinni poradzić sobie sami. Jeśli masz psa, ustal, kto wyprowadzi go na spacer lub zrób to przed lekcją. Zadbaj, aby twojego skupienia nie zakłócały hałasy z salonu czy kuchni. Możesz także wyłączyć telefon lub domofon, by dodatkowo ograniczyć niepożądane bodźce.

Zadbaj o strój

Oczywiście, jedna z zalet, jaką ma angielski online, to możliwość korzystania z lekcji w dowolnych warunkach. Okazuje się jednak, że odpowiednie ubranie często pomaga w skupieniu. Nie zapomnij o tym, że kamera internetowa nie kłamie, a inni uczestnicy zajęć będą cię widzieć.

angielski zdalnie

Pozytywne nastawienie

Bardzo istotną kwestią przygotowań do nauki angielskiego jest również pozytywne nastawienie. Wyjątkowość szkoły noProblem polega na tym, że uczestnicy zajęć mogą swobodnie komunikować się między sobą, ćwicząc tym samym sprawność językową i sprawdzając swoje zasoby leksykalne w praktyce. Międzynarodowy zespół lektorski, autorskie materiały i kameralne grupy ułatwiają przełamywanie barier, dlatego warto w pełni wykorzystać ten potencjał. Optymizm i uśmiech z pewnością pomogą, a w przyjemnej atmosferze wiedzę zdobywa się łatwiej.

Przygotowując stanowisko pracy do nauki angielskiego online, pamiętaj, że priorytetem powinno być twoje dobre samopoczucie. Jeśli stan skupienia najłatwiej osiągasz w kuchni, postaraj się właśnie tam wygospodarować przyjazną przestrzeń. Nie ma tu sztywnych reguł – liczy się indywidualne podejście.