Chcesz rozpocząć nową przygodę w swoim życiu i zacząć szkolić swój angielski od zera? Zawsze jest na to czas! Wiele szkół proponuje kursy dla dorosłych – angielski w oparciu o terminologię branżową dla ludzi biznesu, lekarzy, programistów i doskonalenie znajomości języka oraz naukę od podstaw. Kluczem jest chęć do pracy i odpowiedni wybór szkoły angielskiego. Jeśli interesuje Cię nowocześnie prowadzony język angielski od zera, na którym nie zetkniesz się z nudnymi podręcznikami, a będziesz prowadzić ciekawe konwersacje w przyjemnej atmosferze, to kursy noProblem są wprost stworzone dla Ciebie. Zapoznaj się z inspirującymi historiami naszych kursantów, a przekonasz się, że nauka angielskiego od zera jest możliwa w praktycznie każdym wieku!

Angielski od zera – nigdy nie uczyłeś się tego języka? Dla nas to noProblem!

Nigdy nie miałeś okazji uczyć się angielskiego, a teraz czujesz, że nadszedł odpowiedni moment na próbę? Śmiało! Wielu trenerów i kursantów zgodzi się, że na naukę nigdy nie jest za późno, a wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Dużą składową sukcesu jest motywacja i umiejętne rozplanowanie nauki. W zmierzeniu się z tym wyzwaniem pomogą Ci doświadczeni lektorzy noProblem, którzy wiedzą, jak skutecznie uczyć angielskiego od absolutnych podstaw.

Nauka języka angielskiego od zera – metryka nie ma znaczenia!

Czy ktoś powiedział, że kurs angielski dla początkujących to okazja wyłącznie dla bardzo młodych osób?

Bożena ma pięćdziesiąt dwa lata. Gdy chodziła do szkoły, głównym językiem był rosyjski. Na studiach z kolei pojawił się niemiecki, a z racji wybranego kierunku studiów na Akademii Medycznej, bardzo dużo łaciny. Z angielskim było Bożenie nie po drodze. Podręcznik do nauki angielskiego zobaczyła po raz pierwszy dopiero wtedy, gdy jej dwaj synowie rozpoczęli naukę języka w szkole.

Bożena nigdy nie odczuwała, by angielski miał wielkie znaczenie w jej pracy, życiu towarzyskim, zdobywaniu informacji i nowej wiedzy. Mówienie po angielsku nie było istotne.

Jednak coś się zmieniło, doszła do wniosku, że nie straszny jej angielski od zera i że zawsze jest na to czas – nawet gdy nikt już od nas nie wymaga nauki i poszerzania horyzontów, gdy od opanowania języka nie zależy nasza kariera i gdy znajomi częściej zajmują się wnukami niż jakimkolwiek hobby.

Emigracja – jeden z powodów nauki języka angielskiego!

Mój syn zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, w pięknym stanie Maryland. Ożenił się z Amerykanką, pojawiły się bliźniaki. Stephanie, moja synowa, nie mówi po polsku. Trudno jej się dziwić, przecież nasz język uchodzi za jeden z najtrudniejszych na świecie.

Londyn Big Ben - Emigracja
Emigracja to bardzo ważny powód by nauczyć się języka Angielskiego. Pamiętajmy że dobra znajomoć języka otwiera nam bramy na obczyźnie!

Długo odczuwałam dyskomfort nie mogąc porozumieć się z nowym członkiem rodziny. To wręcz dziwne. Często skypujemy z synem i chciałam choć parę zdań zamienić z jego żoną. To mnie zmotywowało do nauki angielskiego, zaczęłam trzy lata temu.

Nawet nie zastanawiałam się, czy angielski jest potrzebny, bo życie samo mi udowodniło, że jest. Pomyślałam, że ten język nie może być taki trudny, skoro tylu ludzi biegle nim włada, pomimo, że nie urodzili się w krajach anglojęzycznych.

Wiem z własnego doświadczenia, że najważniejszy jest pierwszy krok. Nauka, czegokolwiek, to podróż, a każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Potem jest już łatwiej i łatwiej. Nie warto zrażać się na samym początku.

Angielski dla początkujących od zera – korepetycje czy szkoła angielskiego?

Zaczęłam od korepetycji, ale akurat dla mnie nie była to najlepsza opcja. Analizowałam inne możliwości, rozważałam, jak szybko nauczyć się biegle mówić po angielsku i w końcu zapisałam się do szkoły angielskiego w Lublinie, poleconej mi przez młodszego syna. Angielski dla początkujących. Nie myślałam o swoim wieku, o tym, czy seniorka odnajdzie się w środowisku szkolnym.

Korepetycje czy kurs? To zależy!

Szkoła językowa to zupełnie co innego! Nie bez powodu prowadzących zajęcia nazywa się lektorami czy trenerami, a uczestników zajęć słuchaczami czy kursantami. To inna relacja niż ta na linii nauczyciel-uczeń w typowej szkółce. Jest więcej luzu, ale i dużo pracy. Więcej samodyscypliny niż narzucanej dyscypliny.

Dużo się dzieje, tempo jest imponujące. To akurat dobrze, bo mnie interesował intensywny angielski. Trener od razu zrozumiał o co mi chodziło i wiedział, jaka metoda pracy byłaby dla mnie najlepsza. Teraz mogę już powiedzieć, że opanowałam sztukę mówienia po angielsku. Synowa zna po polsku zaledwie parę słów, ale potrafimy przegadać kilka godzin.

Stwierdziła, że jest ze mnie dumna. Ja z siebie też jestem, trochę…W mojej grupie były jeszcze trzy osoby – wszyscy zaczynali naukę angielskiego od zera, umiejąc jedynie powiedzieć hello i wszyscy odnieśliśmy sukces. Wszystkiego, można się nauczyć od podstaw, zwłaszcza angielskiego. Nigdy nie jest na to za późno.

Kurs angielskiego od zera – świetny wybór dla każdego

Świetna reklama, ukazującą ze na naukę angielskiego nigdy nie jest za późno!

Bożena jest skłonna zgodzić się, że bez względu na wiek, można podejmować nowe wyzwania, uczyć się nowych rzeczy, zdobywać doświadczenia i poznawać języki – na przykład angielski od zera. Zawsze jest na to czas, o ile mamy dość energii, ochoty i motywacji.

A wiek? Czy naprawdę ma jakiekolwiek znaczenie?

Otóż, w moim odczuciu, nie ma – mówi Piotr, psycholog mieszkający w Irlandii – osobiście zacząłem naukę angielskiego w szkole podstawowej, a od pierwszego roku studiów uczyłem się go więcej, bo już wtedy planowałem emigrację. Natomiast moi rodzice są żywym dowodem na to, że angielskiego można się nauczyć w dowolnym momencie życia, tak jak pływania czy obsługi komputera.

Czy wiek ma znaczenie przy nauce angielskiego? Naszym zdaniem nie!
Czy wiek ma znaczenie przy nauce angielskiego? Naszym zdaniem nie!

Mama jest osobą młodą duchem. Dla niej kurs w szkole językowej był przygodą. Była już po pięćdziesiątce, gdy zapisała się na zajęcia w szkole dla dorosłych. Była najstarsza w grupie, ale to wcale nie wprawiało jej w zakłopotanie. Szybko opanowała angielski od podstaw. Tacie przyszło to znacznie trudniej.

Zna perfekcyjnie niemiecki, a mówienie po angielsku nigdy nie było mu potrzebne. Żył sobie i spokojnie pracował bez znajomości angielskiego. Zmotywowały go nie odwiedziny u mnie i perspektywa życia w Irlandii, ale… mama. Tata długo się zastanawiał jak to możliwe, że tak szybko opanowała język, z którym przez większość życia nie miała do czynienia.

Myślał, jak się szybko nauczyć mówić po angielsku, żeby nie być gorszym. Doszedł do wniosku, że jak się w końcu nauczyć angielskiego, to porządnie i rozpoczął intensywny kurs. Początki były ciężkie i omal nie zrezygnował, ale trener ze szkoły językowej znalazł na niego sposób.

Tata dał angielskiemu jeszcze jedną szansę i dzisiaj potrafi się swobodnie komunikować. I on nauczył się angielskiego od podstaw. Podziwiam oboje rodziców, ale tacie naprawdę należą się brawa za wytrwałość. Obojgu mogę pogratulować, że są otwarci na nowe umiejętności, a przecież znajomość języka to bardzo przydatna umiejętność.

Jest mało prawdopodobne, by ktokolwiek z nas, kiedykolwiek usłyszał stwierdzenie: już za późno na naukę, daj sobie spokój. Dla młodych nauka to klucz do sukcesu, a angielski w dojrzałym wieku może okazać się nie tylko przydatny, ale i sam kurs może być wspaniałą przygodą – wzbogacającą i odmładzającą.

O ile wiadomo psychologom i znawcom ludzkiej natury, uczymy się przez całe życie. Czy ta nauka, trwająca przez dekady, ma ograniczać się do wysnuwania wniosków z własnych błędów (jak mawiają mędrcy)?

Czy wiedzę mamy zdobywać siedząc przez paręnaście lat w szkolnej ławie, a potem zbierając piątki w indeksie, by potem zaniechać?

Uważam, że życie oferuje nam więcej – kontynuuje Piotr – codziennie możemy uczyć się nowych rzeczy. Na przykład przyrządzania nowych potraw, obsługi nowych gadżetów. Dlaczego zatem nie języka obcego?

Moja mama, równocześnie z kursem angielskiego, rozpoczęła kurs na prawo jazdy. Czy to kwestia odwagi? Na pewno też. Myślę, że wiele ludzi w pewnym wieku poddaje się, przestają być zdobywcami i cieszą się tym, co dotychczas uzyskali. Na szczęście są i tacy, którzy nigdy nie odmawiają sobie nowych umiejętności, zawsze chcą robić krok do przodu. To inspirujące. Moi rodzice mnie zainspirowali.

Nauczyli się angielskiego w dojrzałym wieku. Może za parę, paręnaście lat ja się przełamię i rozpocznę naukę japońskiego.

Bez względu na motywację – czy to z powodów zawodowych, rodzinnych czy migracyjnych – warto nauczyć się angielskiego.

Nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy odrobina śmiałości i wytrwałość na samym początku. Każdy może opanować angielski od zera. Zawsze jest na to czas, o ile z wiekiem nie straciliśmy wiary w siebie.

Angielski od zera – wybierz noProblem

Jeśli Ty również stoisz przed dylematem, jak nauczyć się angielskiego od zera, zapisz się na angielski online w noProblem. Z naszą pomocą pokonasz drogę od startu do mety, na której czeka Cię upragniona swoboda językowa. Angielski Lublin w noProblem to szansa dla osób z całej Polski, ponieważ zajęcia prowadzimy w wygodnej formie online. Angielski od zera do B2 lub jeszcze wyższego poziomu zaawansowania? Dzięki naszym autorskim metodom nauczania to możliwe! Stawiamy na praktykę i warsztatową formę zajęć, co sprawia, że będziesz mieć szansę odbyć wiele ciekawych konwersacji zarówno z lektorami polskojęzycznymi, jak i doświadczonymi native speakerami. Przekonasz się, że pomyłka gramatyczna nie przekreśla Twojej wypowiedzi, co pozwoli Ci ostatecznie pokonać blokadę językową. Angielski online dla dorosłych w noProblem to doskonały sposób na to, aby nauczyć się płynnie formułować myśli i sprawnie odpowiadać na kwestie rozmówców. Za jego sprawą podróże zagraniczne czy praca poza krajem nie będą Ci straszne!

W zależności od Twoich upodobań możesz zapisać się na angielski w grupie lub indywidualny kurs angielskiego online. W ofercie noProblem znajdują się także specjalistyczne kursy języka angielskiego, takie jak np. angielski biznesowy. Skontaktuj się z nami i rozpocznij fascynującą podróż do krainy płynnej angielszczyzny!

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *