Angielski dla dorosłych i profesjonalistów 1

W Lublinie nie brakuje szkół językowych, które mają w swej ofercie zarówno kursy dla uczniów, studentów, jak i osób pracujących. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się angielski dla dorosłych – dorośli uczą się w NoProblem Lublin.

To szkoła dla tych, którzy nie chcą poprzestać na niezbędnym językowym minimum, którym nie wystarcza sorry i okay. Wśród słuchaczy NoProblem są freelancerzy, wokaliści, bloggerzy, sportowcy, menedżerzy, dyrektorzy, bankowcy, kierownicy HR, nauczyciele akademiccy, doktoranci, przedstawiciele handlowi, właściciele firm różnych branż, profesjonaliści, sportowcy – oni wybierają No Problem.

Dlaczego my?

Elastyczny harmonogram, indywidualny program, niespotykana elastyczność negocjowanych stawek, doświadczenie, stosunek jakości do ceny, lokalizacja w dogodnym punkcie miasta, klimatyzowane pomieszczenia, nowoczesne materiały i metody – to tylko niektóre plusy wspomnianej szkoły.

A jakie są plusy poszerzenia kompetencji językowych? Z pewnością w każdej branży przydaje się język obcy – bądź co bądź, jest to dodatkowa sprawność, kolejna mocna strona i krok w stronę rozwoju. Angielski jest szczególnie istotny dla tych, którzy chcieliby posługiwać się nim sprawnie nie tylko w mowie, ale i w piśmie. Oczywiście, poprawność językowa podczas mówienia jest zawsze w cenie.

Łatwo ją dostrzec i nie sposób nie docenić, jednak pewne drobne pomyłki czy niedociągnięcia mogą zostać przeoczone – na szczęście dla mówiącego. Jednak gdy piszemy w języku obcym, czy nawet w rodzimym, poprawność jest podwójnie ważna. To, co napisane, zostaje (świadomie lub podświadomie) poddawane mniej lub bardziej szczegółowej analizie. Dochodzą dodatkowe aspekty – na przykład ortografia. Pisanie wymaga większej staranności (choć nie oznacza to wcale, że ograniczenie się do mówienia usprawiedliwia niedbałość) i pisząc po angielsku musimy liczyć się z bardziej surową oceną.

 

Twoje potrzeby – czyli motywacja

Postanowiłam poprawić swój angielski – mówi Justyna, jedna ze słuchaczek szkoły angielskiego w Lublinie, NoProblem – Prowadzę bloga kulinarnego. Po co mi angielski, skoro przepis na tort czekoladowy mogę napisać po polsku? Odkąd zaczęłam zamieszczać posty po angielsku, na moim nowym, zamerykanizowanym blogu, mam zdecydowanie więcej wejść na stronę i zaczęłam zarabiać na reklamach. Zwykłe hobby, które wcześniej służyło rozładowaniu korporacyjnego stresu, teraz jest dodatkowym źródłem dochodu. Nie mam już wyrzutów sumienia, że zaniedbuję mojego kota pisząc wieczorami posty o słodkościach. Poza tym, dzięki temu, że teraz lepiej znam angielski, mogę wyszukiwać nowe przepisy, nie muszę się już ograniczać do polskich źródeł.
Ilu słuchaczy, tyle korzyści z nauki angielskiego. Ilu władających angielskim, tyle zastosowań języka.

Zdaniem Tomka, jednego z kursantów:

Z wykształcenia jestem architektem. Angielski zawsze był przydatny w tym zawodzie, ale na kurs angielskiego zapisałem się nie jako architekt, ale hobbysta. Napisałem kilka książek związanych z europejskimi perłami architektonicznymi i chciałem samodzielnie je przetłumaczyć. Cieszę się, że trafiłem do szkoły, w której dostałem to, czego chciałem – solidny angielski i to na miejscu w Lublinie. Czyli taki, który nie ogranicza się do perfekcyjnego opanowania każdej strony podręcznika, ale jest praktyczny, codzienny, przydatny i w komunikacji werbalnej i w pisaniu. Taki angielski, o którym Anglik czy Amerykanin nie uzna za archaiczny. Przecież nie o to chodzi, by władać szekspirowską angielszczyzną. Dla mnie ważny jest żywy język współczesny i to właśnie wynoszę z każdych warsztatów w NoProblem. Jeszcze chwilę potrwa, nim będę czuł się na siłach samodzielnie przetłumaczyć swoją pisaninę, ale trenerzy naprawdę dbają, by zapewnić nam intensywny angielski, innymi słowy dużo pracy, ale w oparciu o skuteczne metody gwarantujące szybkie efekty.
Słuchacze zgodnie potwierdzają, że w lubelskiej szkole NoProblem można nauczyć się i mówić i pisać po angielsku. NoProblem to szkoła dla zajętych i bloggerów którzy chcą brzmieć autentycznie w swoich tekstach, skierowanych dla odbiorców zachodnich. Angielski to, jak wiadomo, język powszechny na całym świecie, pozwalający na międzynarodową wymianę informacji i twórczości. Jeśli chcemy, by tekst dotarł do możliwie największej liczby odbiorców, najlepiej napisać go po angielsku.

Ma wówczas szansę dotrzeć do Amerykanów, Kanadyjczyków, Australijczyków, Nowozelandczyków, a także wykształconych Europejczyków – nie tylko z Wielkiej Brytanii. Innymi słowy, kiedy piszemy po angielsku, adresatami naszego tekstu – posta, artykułu, twórczości literackiej, przepisu kulinarnego, zbioru porad – są mieszkańcy całego świata. Gdy piszemy po polsku, cóż…Polaków można spotkać wszędzie, ale nie oznacza to wcale, że na cześć Polonii rodowici mieszkańcy państw zachodnich zaczną się uczyć polskiego.

Warsztaty pisania po angielsku..

Ucząc się angielskiego warto rozważyć profesjonalne warsztaty pisania. Mogą okazać się niezwykle skuteczne, zwłaszcza, że jest to jedno z najbardziej praktycznych zajęć proponowanych przez lepsze szkoły językowe (na przykład NoProblem). Jak już ustaliliśmy, najważniejszy jest praktyczny angielski. To nie tylko książkowa poprawność, ale również znajomość składni i słownictwa języka potocznego, technologicznego, specjalistycznego oraz lekkiego i potocznego.

W NoProblem najbardziej podoba mi się to, że warsztaty przygotowywane przez trenerów rzeczywiście nastawione są praktykę. Zresztą forma zajęć zobowiązuje. To nie są wykłady, podczas których kursanci wkuwają słownictwo z przestarzałego podręcznika. Nasi trenerzy są doświadczeni, ale my-słuchacze możemy odnieść wrażenie, że oni cały czas obcują z angielskim i znają go na wylot, nie tylko od strony podręcznikowej, gramatycznej, ugrzecznionej. Nie zapisujemy się na zajęcia z językoznawstwa, tylko na kurs praktycznego angielskiego.

To, co liczy się dla mnie to praktyczne umiejętności pisania zrozumiałym językiem, pisanie postów po angielsku językiem dla swoich odbiorców, a nie dla wykładowców anglistyki – dodaje Justyna. Dlaczego zapracowani preferują NoProblem? Oprócz tego, że dewizą szkoły jest praktyczny, solidny angielski, trenerzy dbają, by rozwijać najbardziej przydatne umiejętności językowe swoich słuchaczy. To właśnie zapracowanym dorosłym najbardziej zależy na szybkich efektach i skupieniu się na praktycznym zastosowaniu języka.
NoProblem oferuje to wszystko i jeszcze więcej. To szkoła z elastycznym harmonogramem. Dodatkowym atutem jest skuteczność nie mająca sobie równych. Trenerzy, opracowujący dla każdego kursanta indywidualny plan działań, cenią czas słuchaczy i słuchają ich potrzeb, dobierając dla każdego odpowiednią metodę, tempo i zakres materiału. Dzięki temu 10 miesięcy w NoProbroblem to moim zdaniem dwa lata w innej szkole!
Potwierdzam! – mówi Tomek – W NoProblem naprawdę znają i lubią angielski. Bardzo skutecznie uczą i potrafią zarazić sympatią do tego języka. Wszystko, co było trudne, nagle staje się proste i wchodzi jakoś tak naturalnie. Próbowałem parę razy, ale dopiero tu się udało. Nauczą każdego od zera, ale trzeba liczyć się z tym, że nauka jest bardzo intensywna.
Szukasz odpowiedniej dla siebie szkoły, wpisujesz do wyszukiwarki angielski lublin, bez względu na profesję warto postawić na angielski Lublin. Jaka szkoła w tym mieście może okazać się dla Ciebie ciekawa ? NoProblem jest wśród polecanych szkół angielskiego dla dorosłych. To szkoła dla tych, których interesuje angielski w Lublinie dla dorosłych.
NoProblem może się poszczycić sporą liczbą zadowolonych słuchaczy. To sprawdzona szkoła angielskiego. A Wasz ranking?

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *