Szybki angielski na wczoraj w Lublinie cz.1

angielski-lublin-cz1

Angielski w Lublinie to pozornie łatwa sprawa. Ukończony kurs B1/B2 w prywatnej szkole języka angielskiego powinien dać Ci sporą wiedzę i pewność siebie. Czujesz jednak, że jest inaczej i zastanawiasz się dlaczego nauka angielskiego w Lublinie – mieście uniwersyteckim to taki problem.
Czy Ty też narzekasz na to, że po kilkunastu latach nauki języka angielskiego w gimnazjum, liceum i na studiach, dalej obawiasz się mówić po angielsku? Oferta prywatnych szkół językowych jest bogata pozostaje w zasadzie wybrać taką w której nauka nie polega na „przerabianiu” podręcznika a zajęcia prowadzone są w większości po angielsku. Warto jednaj zwrócić uwagę czy podczas zajęć w wybranej placówce stosowane są techniki pozwalające swoim słuchaczom na przyswajanie nowego słownictwa w sposób naturalny.Najskuteczniejsze metody zapamiętywania słownictwa pozwalają szybko przyswoić sobie nowe wyrazy, a następnie utrwalić je w taki sposób, by już nigdy nie wyleciały z głowy. Oto kilka z nich.

Metoda skojarzeniowa
Istota języka
Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego znacznie łatwiej zapamiętuje się nam wiersz, a o wiele trudniej słowa oderwane od siebie? Dzieje się tak dlatego, że Twój mózg uwielbia skojarzenia. Jeśli masz do zapamiętania rzeczy, które z niczym się nie kojarzą (na przykład nazwy pierwiastków chemicznych lub nowe wyrazy w języku angielskim), możesz spędzić nad nimi wiele godzin, a i tak będą Ci ciągle ulatywały z głowy.

Metoda skojarzeniowa w języku angielskim polega na nadaniu poszczególnym wyrazom odpowiedniego kontekstu. Skojarzenie może być bardzo głupie i nie mieć nic wspólnego ze znaczeniem wyrazu – dzięki temu będziesz mógł go zapamiętać jeszcze dokładniej. Przykładowo – jeśli masz nauczyć się słowa „dairy” (nabiał), skojarz go z wyrazem, który już znasz. Może być to wyraz „diary” i wtedy kojarzysz sobie obrazek białego sera i mleka z dziennikiem, albo wyraz „day” wpisany w literę „R”. Im ciekawsze połączenie, tym lepiej. Kilka zasad, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zapamiętać słówka i zdania:

Używaj pozytywnych, miłych skojarzeń. Nie blokuj mózgu przez skojarzenia, które są dla Ciebie nieprzyjemne. Skojarzenia powinny być obrazowe i mieć sens – im bardziej abstrakcyjne skojarzenie, tym trudniej sobie przypomnieć, co miało oznaczać. Twórz skojarzenia oparte nie tylko na obrazach, ale także na dźwiękach, zapachach, smaku, dotyku, ruchu. Umieść swoje skojarzenie w przestrzeni – nie ograniczaj się do dwóch wymiarów. Użyj humoru – jeśli skojarzysz sobie wyraz w humorystyczny sposób, zapamiętasz go znacznie lepiej. Wykorzystaj dobrze znane symbole i memy, by od razu wpaść na odpowiedni wyraz.

Jeśli masz problem z zapamiętaniem wielu słów, może to oznaczać także, że uczysz się tych wyrazów, które prawdopodobnie nie przydadzą Ci się w życiu. Podczas nauki angielskiego w Lublinie stawiamy na praktyczne wykorzystanie języka i uczymy tych wyrazów, które będą dla Ciebie przydatne Stwórz historię Czy potrafisz wymienić wszystkie kolory tęczy? Jeśli nie znasz „specjalnej” historii na zapamiętywanie ich nazw, wyobrażasz sobie teraz wygląd tego kolorowego łuku i zastanawiasz się, jaki kolor jest pierwszy. Wystarczy jednak, że zapamiętasz rymowankę: Czemu patrzysz żabko zielona, na głupiego fanfarona i każdej pierwszej literze danego słowa, przyporządkujesz kolejno kolor:

1. Czerwony

2. Pomarańczowy

3. Żółty

4. Zielony

5. Niebieski

6. Granatowy

7. Fioletowy

W końcu zapamiętasz ich kolejność. Układanie historii to najlepsza metoda zapamiętywania, ponieważ nasz mózg uwielbia dopowiadać sobie narrację do rzeczy, które już zarejestrował. W taki sam sposób studenci medycyny uczą się tak pozornie abstrakcyjnych zagadnień, jak nazwy poszczególnych kości nadgarstka.

Osoby wyróżniające się doskonałą pamięcią, często do perfekcji opanowują przypisywanie kontekstu. Jedną z takich osób był Sołomon Szerieszewski, który potrafił zapamiętać dowolny cykl liczb lub wyrazów, także w obcym języku. Podczas nauki języka angielskiego w naszej szkole No Problem w Lublinie, poznasz więcej metod na nauczenie się wielu pozornie trudnych zagadnień, w prosty sposób. Wyrazy można łączyć w historie, co znacznie ułatwi Ci ich zapamiętanie.

Otocz się językiem Nauczenie się kilku tysięcy słówek na pamięć nie będzie miało sensu, jeśli nie będziesz ich wykorzystywał w życiu. Jeśli jednak zauważysz, że nauka słówek daje efekty, bo: rozumiesz tekst w języku obcym możesz oglądać zagraniczne filmy bez napisów wykorzystujesz słówka w rozmowie nabierasz nowej ochoty do nauki.

Możesz zacząć na przykład od zmiany języka na komputerze, oglądaniu filmów po angielsku i czytania książek w tym języku. Na początku będzie to trudne, ale z czasem zobaczysz postępy w zrozumieniu języka. Dlaczego ta metoda nauki angielskiego jest tak skuteczna? Twój mózg lubi wiedzieć o tym, że to, co robisz, jest potrzebne.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj swój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *